Toksik İnsanlarla Baş Etme Yöntemleri!

Bize zarar veren toksik insanların bu tutumları ile nasıl baş edebiliriz? Bu yazımızda toksik insanlarla baş etme yöntemlerini konu aldık!


İkili iletişim ve ilişkilerinizde mutluluğu ve tatmin seviyesini yaşamak istiyorsanız, çevrenizdeki insanların toksik olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü toksik insanlar sizin sayenizde güzel duyguları en iyi şekilde yaşarken, aslında bu duyguları sizden sömüren kişilerdir. Peki, toksik insanlarla baş etme yöntemleri nelerdir?

Aralıklı destekten kurtulun!

İyimser olma isteği, hiç şüphesiz ki birçoğumuzun doğasında var olan bir duygudur. Ancak bu iyimserliğimiz, toksik kişiler tarafından çok farklı yorumlanmakta, hatta farklı şekillerde kullanılmaktadır. Bu farklılıklardan biri de rastgele zamanlarda gelen destekler, mutluluklar, güzel şeyler vs durumları olarak sıralanabilir. Yani size asla gerçek anlamda sevgi göstermeyen bir toksik kişilik, tam da siz o sevgiden artık umudunuzu kestiğinizde birden bire değişir ve sevgisini göstermeye başlar. Buna kesinlikle izin vermemeli ve aralıklı destekten kurtulmalısınız.

İzin vermek ve affetmek konusunda tutumlu olun!

Anlayışlı ve sıcakkanlı olmak, sağlıklı bir ilişki için elbette ki olması gereken şeylerdir. Ancak anlayış ve sıcakkanlı olma durumunu toksik bir insana karşı uygularken, araya mutlaka belirli ölçüde mesafe koymanızda fayda var. Eğer ki toksik bir kişinin hatalarını sürekli olarak affederseniz, uzun vadede artık isteseniz de affedemeyeceğiniz durumlarla karşılaşırsınız. O yüzden, izin vermek ve affetmek konusunda tutumlu olmaya gayret etmelisiniz.

Tuzaklarını görmezden gelin!

Moral bozucu sözler söylemek ve deyim yerindeyse aşağılamak, toksik insanların en etkili tuzakları arasında yer alır. Bu aslında tamamen asılsız bir durum olmakla birlikte, yine tamamen sizin kendinizi kötü hissetmeniz adına yapılan bir şeydir. Ve bilmenizi isteriz ki toksik insanların kullandığı motivasyon düşürücü sözler asla size özel değil, onların fıtratında olan ve herkese karşı kullanabilecekleri sözlerdir. Onların bu tuzaklarını kesinlikle görmezden gelin.

Sinirlenmeyin, gülümseyin!

Bir önceki başlıkta tuzaklarını görmezden gelin demiştik. Bunu yapmanın en iyi yolu da gülümsemektir. Onların moral bozucu cümlelerine karşı sinirlenmeyip bir de üstüne gülümsemeyi başarırsanız, toksik insanlarla baş etme yöntemleri konusunda gerçekten de başarılısınız demektir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir