En İyi 5 Kişisel Gelişim Filmi!

Kişisel gelişiminize katkı sağlayacak en iyi 5 kişisel gelişim filmini sizler için derledik!


En iyi 5 kişisel gelişim filmi listemiz sizler için hazır. Bu listedeki filmleri izlediğinizde hayatınıza pozitif bir enerji katıldığını anında hissedeceksiniz. İşte karşınızda o liste!

 1. 1 Cesur Yürek (Braveheart) (1995)


  En iyi 5 kişisel gelişim filmi lisemizin ilk sırasında Cesur Yürek filmine yer verdik. Film, yaşadığı çok büyük acılara rağmen memleketine dönen ve orada çiftçilik yapmaya başlayan William Wallace’nin hikayesini anlatır. Wallace, o dönemlerde çocukluk aşkı Murron ile karşılaşır. Ancak sonraki dönemlerde İngiliz askerleri tarafından Murron’a tecavüz edilecek ve William Wallace de intikam peşine düşecektir.  

 2. 2 The Founder (2016)


  McDonald’s adındaki fast food markası, iki yenilikçi kardeş tarafından kurulur ve işleyişine başlar. Satış görevlisi olan Ray Kroc ise hırs, inat ve acımasızlık stratejileri ile bu markayı dünyanın öne gelenlerinden biri haline getirir. Konunun devamını ve filmden çıkarılacak dersleri, filmi izledikten sonraki düşünce gücünüze bırakıyoruz.

 3. 3 Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can) (2002)


  FBI ajanları kendilerine her ne kadar çok güvenseler de bu sefer rastlayacakları kişi, onların bile alışık olmadığı türden olacaktır. Onlarca ülke gezen, yeri geldiğinde pilot, bazen doktor ve bazen de savcılık gibi meslekleri üstlenen henüz 20 yaşındaki bir genç, FBI ajanlarını adeta peşinden koşturmaktadır. Resmen bir kedi-fare ilişkisini andıran bu film, iddia ediyoruz ki hayatınızda ayrı bir yere sahip olacak.

 4. 4 Whiplash (2014)


  Henüz çok küçük yaşlarda bateri çalmaya başlayan Andrew, bu konuda bölgenin en iyi isimlerinden biri olmak ister. Ve 19 yaşındayken gittiği müzik okulunda Terence Fletcher isimli başarı odaklı ve bir o kadar da sert bir öğretmenin dikkatini çeker. Fletcher, Andrew’in sahip olduğu müzik kapasitesini sonuna kadar kullanmadan başarılı olduğunu asla kabullenmek istemeyecektir. Mesleki bir testten öte adeta bir psikolojik savaş tadındaki bu filmi mutlaka izlemenizi öneririz.

 5. 5 Büyük Açık (The Big Short) (2015)


  Mevcut hükümetin göremediği ekonomik çöküşü fark eden ve üstelik sektör dışından olan 4 genç, sorgulamanın ne kadar önemli bir olgu olduğunu hepimize bir kez daha hatırlatmakta. Büyük Açık filmi sayesinde hayatınızı finansal anlamda tekrardan şekillendirme düşüncesine gitmeniz kaçınılmaz olacaktır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir