Hangi K-Pop Kız Grubu Senin Tarzını Yansıtıyor?

Son zamanların popüler kız gruplarını tanıyor musun? Şarkıları, tarzları, dansları ile birbirinden harika grupların hangisi sana daha yakın?


Uzun soluklu ve en popüler kız grupları hiç şüphesiz ki K-Pop’tan çıkmakta. Özellikle son yıllarda Amerikan sanatçılarından daha da büyük kitlelere hitap ediyorlar. Alışılagelmiş pop gruplarından farklı olarak pop ve hip-hop tarzlarını harmanlıyorlar. Müzikal yeteneklerin yanında koreografi, kostüm, makyaj, görseller de bu müzik endüstrisinin temel parçaları arasında. Her grubun farklı bir teması, bir duruşu var. K-Pop’a nereden başlayacağını bilemiyorsan seni teste alalım! Verdiğin cevaplara göre sana hangi grup daha yakın söyleyelim!

 1. 1 En sevdiğin müzik türü nedir?

  1. Pop/EDM
  2. R&B, Soul
  3. Hip-Hop, Rap
  4. Rock
  5. Hepsi
 2. 2 Müzik gruplarında en dikkat ettiğin şey...

  1. Vokaller, seslerinin gücü.
  2. Koreografi, senkronizasyon
  3. Tarz, kostümler
  4. Müzik videoları
  5. Diğer
 3. 3 Hangisini görmeyi daha çok isterdiniz?

 4. 4 Müzik videosu çekecek olsanız hangi arkaplanı kullanırsınız?

 5. 5 Hangi sahne kostümünü daha çok beğendiniz?

 6. 6 K-pop konserlerinde lightstickler çok önemlidir. Hangisini beğendin?

 7. 7 Bir müzik festivalinde en çok ne ararsın?

  1. Görsel şölen.
  2. İyi rap
  3. Güzel bir gösteri.
  4. Canlı müzik, güçlü vokaller.
  5. Ünlü isimler.
 8. 8 Sevdiğin tarzda bir albüm/ single kapağı nasıl olmalı?

 9. 9 Şimdi de bir gündelik stil seçin...

 10. 10 En sevdiğin konsept nedir?

  1. Tatlı / aegyo dolu bir konsept
  2. Sci-fi, distopik konsept
  3. Dark, edgy, sexy
  4. Fantastik
  5. Değişken
 11. 11 Bir sayı seçin...

Hangi K-Pop Kız Grubu Senin Tarzını Yansıtıyor?

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  BLACKPINK

  "Blackpink in your area!" Efsane grubun bu ünlü sloganını sık sık duyacaksın gibi! Çünkü verdiğin cevaplara göre tam bir Blink (BP hayranlarına verilen isim) tarzına sahipsin. EDM ve aniden düşen bass soundlar oldukça hoşuna gidiyor. Rap ve pop işbirliklerinden hoşlanıyorsun. Duygusal şarkılar da bir o kadar seni etkiliyor. Dans hayatının ayrılmaz bir parçası. Kulaklıklarını takınca bambaşka alemlere dalıp eğleniyorsun. Ayrıca kıyafet seçimlerin de oldukça iddialı! Herkes sana saçının, takılarının, kıyafetinin ne kadar havalı olduğunu söylüyor. Olaylara karşı bakış açın herkesten farklı. Oldukça düşünceli ve akıllısın. Lakin duygusal yönün bazen zayıf görünmene sebep olabiliyor. Blackpink'i keşfetmeye rekorlar kıran şu şarkılarından başlayabilirsin:

  Kill This Love

  DDU-DU-DDU-DU

  How You Like That

  Sonucunu Paylaş
 2. Test sonucu

  TWICE

  Mükemmel vokallerle süslenmiş sıcacık yaz şarkıları, ağlatan balladları ile Twice tam senlik! EDM, R&B ve pop tarzlarını başarıyla harmanlayan bu ünlü grup birçok başarıya imza attı bile. Hayran kitlesine ONCE adını veren Twice grubu her comeback yaptığında daha da ileriye gidiyor. Sen de yerinde durmayıp sürekli dans etmeye bayılıyorsun. Renkli konseptler, görsel detaylar senin için önemli. O yüzden Twice'ın enerjisi tam sana göre! Şu ünlü şarkıları dinleyerek Twice maratonuna başlayabilirsin:

  https://youtu.be/CM4CkVFmTds 

  Sonucunu Paylaş
 3. Test sonucu

  Dreamcatcher

  Fantastik müzik videoları ile öne çıkan rock soundlu K-pop kız grubu mu? Dreamcatcher'ı bilmeyen birine onları böyle anlatabilirsiniz! Güçlü vokaller, esrarengiz şarkı sözleri ve rap... Bir gruptan daha ne beklenir? Eğer EDM, pop, hip-hop ve rock'ı beraber dinlemekten hoşlanıyorsanız Dreamcatcher tam size göre! Bazı yorumlara göre Japon BABYMETAL grubu ve anime müziklerine de oldukça benziyor tarzları. Şu şarkılardan keşfetmeye başlayabilirsiniz:

  https://youtu.be/MZ4JGye4dQU

  Sonucunu Paylaş
 4. Test sonucu

  Red Velvet

  Belli bir türe, yere, tarza bağlı kalmaktan hoşlanmıyorsun. Sürekli yeni şeyler denemek istiyorsun. Red Velvet'in değişken tarzı tam sana göre! Pop, EDM, Soul, Funk, Jazz... denemedikleri müzik türü yok. Güçlü vokaller ve rap performansını bir arada başarıyla sentezliyorlar. Aynı isimlerinde olduğu gibi hem cesur (red) hem zarif (velvet) temaları kullanıyorlar. Bu sayede alışılagelmiş k-pop kız gruplarının "tatlı" konseptlerinden kolayca sıyrılabiliyorlar. Red Velvet'in değişken müziklerini keşfetmeye şu şarkılardan başlayabilirsin:

  https://youtu.be/6uJf2IT2Zh8

  https://youtu.be/J_CFBjAyPWE

  https://youtu.be/uR8Mrt1IpXg

  Sonucunu Paylaş
 5. Test sonucu

  Mamamoo

  Örnek aldığı sanatçılar Rihanna ve Beyonce olan bir K-pop grubu mu? Mamamoo tam size göre! Farklı tarzlar denemekten hoşlanıyor ve kaliteli işler arıyorsunuz. Kalıplaşmış öğretiler hiç size göre değil. "Olur mu öyle şey?" diyenleri sevmezsiniz. Çünkü "Olur öyle şey!" Tam da sizin dikbaşlı hayat görüşünüze destek çıkacak bir grup Mamamoo. Endüstriye kafa tutmak tam onlara göre. 4 kişiden oluşan grup; EDM, Pop, Hip-Hop, R&B soundlarını başarılı bir şekilde kullanıyorlar. Mamamoo'nun şarkılarının bir diğer dikkat çekici yanı ise latin müziği havası. Mükemmel koreografiler, gösterişli ve cürretkar müzik videoları da bu şarkıları harika tamamlıyor. Şu şarkılardan dinlemeye başlayabilirsiniz:

   https://youtu.be/UoI9riNffEU

  https://youtu.be/KhTeiaCezwM

  Sonucunu Paylaş
 6. Test sonucu

  (G)-IDLE

  "EDM, Pop, Hip-hop olsun ama sözleri de cürretkar olsun." diyorsanız (G)-IDLE tam size göre! Eğlenceli şarkıları, güçlü vokal ve rap performanslarıyla uyumlu bir grup. Sahne şovları, müzik videoları ve denedikleri farklı konseptlerle dikkat çekiyorlar. Alışılagelmiş "kız grubu aegyo yapar" kanısının çok ötesindeler. Kendi şarkılarını kendileri yazıyorlar ve düzenliyorlar. Dark konseptle romantik konsepti bir arada görmek isteyenler için mükemmel bir grup. Sıkıcı önyargıları yıkacaklarını ifade eden "aslan gibi kraliçe" bir grup. Soft vokallerden vahşi tonlara geçişlerini fark edemeyebilirsiniz bile. Şu şarkılardan dinlemeye başlayabilirsiniz:

  https://youtu.be/om3n2ni8luE

  https://youtu.be/z3szNvgQxHo

  https://youtu.be/6oanIo_2Z4Q

  Sonucunu Paylaş
 7. Test sonucu

  Itzy

  Kendi sesini arıyorsun, kimse gibi olmak istemiyorsun. Senden öncekilerin anca hatalarından ders çıkarırsın. Onlarsa senin getirdiğin yenilikleri kendilerine adapte ederler. Sen de tıpkı Itzy gibi kimseyi dinlemiyor, kendi yoluna bakıyorsun! Twice ile aynı şirketten çıkan Itzy'nin tarzı bubblegum-pop'tan çok daha ötesi! 2019'da çıkış yapan grup birçok başarıya imza attı bile. Dikkat çekici koreografilerini eski gruplar dahi biliyor. Bazı yorumlara göre onlar Z Kuşağı'nın K-Pop temsilcileri! EDM, pop, hip-hop türlerinde müzik yapan Itzy grubunun şarkı sözleri cesur ve kendine güvenen mesajlarıyla dikkat çekiyor. Şu şarkılarını inceleyebilirsiniz:

  https://youtu.be/fE2h3lGlOsk

  https://youtu.be/wTowEKjDGkU

  https://youtu.be/_ysomCGaZLw


  Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Komik Komik
9
Komik
Tatlış Tatlış
84
Tatlış
Sinirli Sinirli
11
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.