Tüm Android Cihazlarda Kullanılan Huawei AppGallery Nedir? Nasıl Kullanılır?

Huawei'nin uygulama marketine yakından bakıyoruz!


Bildiğiniz üzere yeni Huawei cihazlarda Google uygulamaları desteği yok. Google uygulamaları desteği olmayınca da doğal olarak Google Play de yok. Bunun içinde Huawei kendi uygulama marketini kurarak bir çözüm üretmiş.

Nedir?

Huawei AppGallery, şu anda içerisinde Google desteği olmayan Huawei cihazlarında Google Play yerine yüklü gelen bir uygulama marketidir. İçerisinde tamamen bütün uygulamalar olmasa da günlük kullanımda en çok kullanılan uygulamalar mevcut. Ayrıca bir ara Huawei, kendilerine daha fazla kullanıcı çekmek için her hafta farklı farklı hediyeler dağıttı.

Nasıl kurulur?

Öncelikle şu anda Google desteği olan bir cihaz kullanıyorsanız Google Play'den HMS Core adlı uygulamayı indirmeniz gerek. Bu uygulamayı indirdikten sonra da Huawei'nin sitesinden Huawei AppGallery'yi indiriniz. Son olarak uygulamaya bir Huawei hesabı ile giriş yapın. Artık uygulamaya çok rahat bir şekilde girebilirsiniz.

Not: Uygulama son çıkan Honor akıllı telefonlarda da yüklü olarak geliyor.

Uygulamanın artıları ve eksikleri

  • Uygulamada halen birçok eksiklik var. Yani birçok uygulama telefonlara APK olarak yükleniyor.
  • Ben APK olarak da yüklerim dersiniz ama artık uygulamalara 2-3 günde bir güncelleme geliyor. APK olarak yüklediğiniz uygulama da kendi kendine güncellenmiyor, onu da siz yapacaksınız. Her gün o uygulamaları tekrar tekrar yüklemek bir zaman sonra aşırı sinir bozacak.
  • Uygulamanın en iyi tarafı, her zaman hediye olmasa da indirim kodu vb. şeyler dağıtıyor.

Sonuca gelecek olursak... Bizce bu uygulama Google Play Store olmadan şu anlık yetersiz. "Benim telefonumda zaten Google Play Store var, onun yanına yükleyeyim mi?" derseniz bizce yükleyin. En azından denemiş olursunuz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir