Sony Fotoğraf Makinelerine Savaş Açan Yeni Telefonu Xperia Pro-I’i Duyurdu!

Kamera konusunda büyük bir marka olan Sony, kendini geliştirmeye devam ediyor. Yeni telefon modeliyle fotoğraf makinelerine savaş açıyor!


Sony, kamera konusunda büyük bir marka haline geldi. Yıllardır kamera üretimi konusunda kendini geliştiren Sony, bu bilgilerini bir akıllı telefon çerçevesinde toplayarak kameralara savaş açan bir telefon üretti. Sony yetkilileri çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Aralık ayında Avrupa ülkelerinde satışa sunulan bu telefon için çok sayıda yeni gelişmeden bahsedebiliriz. Japonya merkezli teknoloji devi Sony, kendine has bir yapıda ilerlerken yeni bir etkinlik düzenledi ve Xperia Pro-I cihazını duyurdu. Profesyonel bir fotoğraf makinesi yapısı ile çalışan bu cihaz, genel donanım özellikleriyle oldukça ilgi çekecek gibi görünüyor.  

Sony Xperia Pro-I bu şekilde bir görüntüye sahip!

Sony tarafından üretilen yeni amiral gemisi, Qualcomm Snapdragon 888 işlemci ile çalışıyor ve bu güç ile hareket ediyor. 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanı ile gelen telefon, micro SD kart ile daha da büyütülebiliyor. Bu konuda 4.500 mAh batarya kapasitesi sunan cihaz, hızlı şarj özelliği ile de oldukça pratik bir kullanım sağlayacak. 

Cihazın en büyük özelliği şüphesiz ki kamera. Bu telefon, kamera özellikleri ile ön plana çıkıyor. Sony Xperia Pro-I, dörtlü kamera özellikleriyle ilgi çekiyor. 12 MP sensör yapısıyla gelen cihaz, 2X kamera olarak görev yapıyor ve geniş bir lens yapısı ile göz dolduruyor. Gerçek zamanlı odaklama yapan cihaz, 315 kameraya sahip bir AF desteği bulunuyor. Bu kamera gerçek zamanlı odaklama yapabiliyor. Fiziksel butonların yan çerçevede ekli olması, cihazı çok daha etkili bir kameraya dönüştürecek gibi görünüyor. 

Sony Xperia Pro-I teknik özellikleri:

  • Ekran: 6,5 inç büyüklüğünde 4K çözünürlük, OLED, 120 Hz tazeleme
  • İşlemci: Snapdragon 888
  • RAM: 12 GB
  • Depolama: 512 GB
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Arka Kamera: 12 MP + 12 MP + 12 MP + 3D iTOF
  • Batarya: 4.500 mAh (30 watt hızlı şarj)
  • İşletim Sistemi: Android 11

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir