Mastercard Kripto Paralara Yeşil Işık Yaktı! Ödeme Sistemine Kripto Paralar Dahil Olacak!

Mastercard tarafından ödeme sistemine kripto paralar da dahil edilecek. İşte yeni değişiklikle ilgili gelişmeler ve detayları!


Mastercard kendi ödeme sistemine kripto para birimlerini katmaya hazırlanıyor. Foreks tarafından yapılan haberlere göre Mastercard, yakın bir gelecekte kendi müşteri ağında yer alan farklı bankalara ve kuruluşlara, kripto paralı ürünleri dahil etmeye başlayacak. Bu sayede çok sayıda kişi ödemesini kripto paralarla yapabilecek ve bu da yatırım ağını büyütmeye başlayacak. Foreks tarafından yapılan açıklamaya göre kripto paralarla ilgili kredi kartları, ödül kartları, banka kartları ve Bitcoin cüzdanlarının sisteme dahil edileceği belirtiliyor. Mastercard’ın sistemsel olarak sağlıklı bir şekilde çalışması için kripto para kuruluşu olan Bakkt ile birlikte çalışacağı açıklandı. 

Mastercard bugüne kadar dijital paralara karşı oldukça mesafeliydi!

Mastercard alt yapısı dijital paralara karşı mesafeliydi ve bu durum insanlar için de kısıtlayıcıydı. Zira insanlar online işlemlerde dijital paralarla iş yapmak istiyordu. Mastercard ile çalışmaya başlayan Bakkt, kapsamlı bir ortaklık kurduklarını açıkladı. Bu ortaklıkla birlikte artık Mastercard müşterilerinin Bakkt tarafından sağlanan çözümler ile kripto para birimlerini kullanabilecek ve takas yöntemiyle çalışmalarını sağlayabilecekler. 

Yeni yapılan anlaşmanın detaylarına bakacak olursak farklı müşterilerin aralarında dijital para transferleri yapabilmesinden ziyade alışverişlerde takas yapabilmesinin önünün açıldığını görebiliriz. Bu durum dijital para birimlerini sadece borsalarda kullanılan para olmaktan çıkarıp global anlamda bir ödeme biçimi olarak sunmasına imkan verecektir.

Yeni bir alan olarak her türlü seçeneği ve beklentiyi ortaya çıkaran kripto paralar, cüzdan yapısıyla çok daha fazla kişinin kullanımına sunuluyor. Bu sayede kripto paralardan hem online ödemelerde hem de transferlerde yararlanılıyor. İşin içinde aracı kuruluşlar var. Özellikle ödeme konusunda işe yarar olan bu yöntem, pek çok kripto para kullanıcısını mutlu edecek ve süreçle ilgili daha etkili bir çalışmaya ulaşmanız sağlanacak diyebiliriz. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir