Aradığınız Flörte Ulaşılamıyor: Flört Sitesinden Umduğunu Bulamayınca Dava Açtı!

Teknolojinin gelişmesiyle pek çok kişi evlilik programlarını aratmayan uygulamaları kullanmaya başlarken bu durum beraberinde ilginç problemleri de ortaya çıkarıyor!


Online olarak incelenebilecek olan bu uygulamalar, site bazlı olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal medya platformları ile bu uygulamaları takip etmek, yakından kullanmak ve özellikle eğlence amaçlı çalışmalar yapmak isteyen herkes bu arayışlar uğruna paralar harcıyor. Benzer bir durum ABD üzerinde gerçekleşti. Bir şahıs flört sitelerine 9 bin dolar harcadı ama umduğunu bulamayınca siteye dava açtı. 

Flört sitesinde umduğunu bulamayan pek çok romantik ruhlu insanın aksine bu şahıs yatırdığı paranın karşılığını alamadığı gerekçesiyle siteye dava açarak şirketten şikayetçi oluyor. 29 yaşında olan davacı kişi, aşkını bulmak için bedelini ödemeye razı olan bireylerden biri. Yaptığı harcamalar 9 bin doları geçince ve aradığı aşkı bulamayınca siteye dava açmaya hazırlanıyor. 

Yaptığı görüşmelerden sonra Şubat ayında platforma üye olmaya başlayan Cross, siteye 9 bin 409 dolar ödeyerek kendisi için uygun partner arayışına girmeye koyuldu. Ancak Cross’un aradığı profile uygun yalnızca beş kadın üye vardı. Kendisine vaat edilen yaş aralıklarındaki bekar kadınları bulamayan site yönetimine dava açmaya karar verdi. Bir şekilde yönetim tarafından kandırıldığını düşünen Cross, süreçle ilgili yeni gelişmeleri takip etmeye başladı diyebiliriz. 

Açtığı davada Cross, sunulan hizmetlerin kendisine verilmediğini ve hizmetin kalitesinin kamuoyunda gerçek gibi görünmesi için sahte hesaplar yaratıldığını söyledi. Sahte profiller ile ilerleyen uygulama ile ilgili Cross’un avukatı da konuyla ilişkin bir çalışma yaptığını söyledi. Şirketle ilgili iletişime geçildiğini ama ilk görüşmeden sonra şirketin hiçbir şekilde geri bildirim yapmadığını ve iletişim yollarını kapattığını söyledi. Bu süreçlerle ilgili olarak şirketin tamamen farklı beklentiler içerisine girdiğini düşünen Cross, davasının arkasında olduğunu bildirdi.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir