Sıfır Otomobil Fiyatlarında Yine Yükseliş Var! Kur Zammı En Ucuz Aracı 150.000 TL Yaptı!

Türk lirasıyla ilgili yeni gelişmeler haliyle otomobil piyasasını da doğrudan etkiliyor. Bu konuda yapılan çalışmalara gelin birlikte göz atalım!


Türk Lirasının değer kaybıyla birlikte pek çok şeydeki fiyat yükselmeleri karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de beklenen zamlar gelmeye başladı diyebiliriz. Sıfır otomobil fiyatları yeni zam oranlarıyla birlikte 150 Bin TL üzerinde bir seyir izliyor. Haliyle de araçlarla ilgili gelişmeler ön plana çıkıyor ve bu süreçte de bu gelişmeleri takip etmek mümkün. Türk lirası ile ilgili yaşanan değer kaybı ile ilgili olarak dolar / TL paritesi 9,60 TL seviyesinde geçiyor. TL, hafta kapanışını da bu şekilde yapmıştı. Bu konuda yaşanan değer kaybıyla ilgili olarak son günlerde ciddi artışlar yaşanacağı tahmin ediliyor. Ani artışlar haliyle yakında farklı konularda da bizlere bir yükseliş sağlayabilir. Bu da negatif bir durum. 

Ardı ardına gelen akaryakıt zamlarını da aynı şekilde görmeye başlıyoruz. Otomobil fiyatları da devasa bir artış yaşayacak gibi görünüyor. Bunun örneklerini başlıca markalar olan Renault ve Dacia araçlarında görebiliriz. Bugün ise yapılan araştırmalara göre sıfır kilometre araçlar en ucuz 150.000 TL bandında satışa sunulacak gibi görünüyor. Zira bu fiyatın altına araç kalmadı. 

Yüksek fiyatlara nasıl müdahale edilecek bilinmiyor

Kur farkı ile ilgili olarak yüksek fiyatlara nasıl ve ne şekilde müdahale edilecek henüz bilinmiyor. Araç fiyatlarındaki bu yükseliş bir anda karşımıza çıkıyor. Dünya çapında yaşanan kriz ülkemizde de yüksek oranda yaşanıyor. Türk lirası değer kaybı yaşadığı için para birimiyle ilgili durumların daha çok gündem konusu olacağı aşikar.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir