Yeni Bir Kripto Para Birimi Olan HE Coin Bir Çeşit Türk Dolandırıcılık İddiası İle Karşı Karşıya!

HE Coin’i duydunuz mu? Bir tür dolandırıcılık iddiası ile karşılaşan HE Coin Kripto para birimi ortalığı karıştırdı!


Kişisel olarak kripto paralarla ilgileniyorsanız bir şekilde duymuş olmanız muhtemel. Sadece kendi mobil uygulaması üzerinden üretilebilen bu coin yapısı, HE Coin ile ilgili olarak ön plana çıkıyor ve para birimiyle ilgili bir takım şüphe uyandıran detaylar kullanılıyor. Projenin yabancı merkezli gösterilmesine bakınca ve tanıtım materyallerinin İngilizce yazmasına rağmen Türklere ait olduğu belli oluyor. Türkiye’deki yatırımcıları hedefleyen bu para birimi sadece Türklere ait görünüyor. 

Büyük kazançlar olsa da kripto para dünyasına dair yeni yatırımları güncel olarak görebiliyor ve ön plana çıkarabiliyoruz. Bu süreçlerle ilgili olarak beklentileri ve yeni nesil çalışmaları kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Kötü amaçlı kişilerin ortaya çıkmasına neden olan kripto paralar, özellikle dolandırıcılık ve sahtecilik konularında gerçekten can sıkıcı şeyler yapıyorlar. Özellikle şu süreçlerde içinde bulunduğumuz dönemlerde kripto para konusunda büyük bir vurgun furyası var. Güvensiz olan bütün paralar bir şekilde vurgun yiyor. 

HE Coin, özellikle yabancı süsü verilen bir Türk projesi olarak göze çarpıyor

Bu kripto para birimi, bir şekilde yabancı para süsü verilmiş bir Türk parası. Ama coin olarak. Hatta bazı fenomenlerin paylaştığı bir para birimi olan HE Coin, özellikle 21 Ekim tarihinde yükselişe geçmişti. Pek çok fenomenler reklam karşılığında bu ürünleri tanıtmış ve paylaşmıştı. Twitter de bu konuda yapılan araştırmalardan faydalanarak teyit mekanizmasını çalıştırdı. Ortaya çıkan bilgilere göre bu proje yabancılar tarafından üretilmiş gibi görüntülenen bir yerli proje. 

Şirket araştırmalarına bakınca Coin yapısının bir Türk şirkete ve isme kayıtlı olduğu görülüyordu. Bu yüzden de hem site yapısı hem de içerik yapısı oldukça güçlü görünüyor diyebiliriz. Şirket adres olarak Hint Okyanusu üzerinde bir adada gösteriliyor ve bu sayede de yabancı olarak görülüyor. Projenin alan adı ise sadece 1 yıllığına satın alınan bir domaine kaydedilmiş diyebiliriz. 

Alan adı ismi ve sahibi bir ödeme ile gizlenmiş ve Cloudflare kullanılarak da sitenin sunucuları gizlenmiş. Oldukça farklı olay yaşanınca dolandırıcılık vakaları da merak edilmeye başlandı haliyle. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.