Instagram’a 60 Saniyelik Hikaye Özelliği Geliyor!

Instagram tarafından yeni yapılan güncelleme ile kullanıcı deneyimi çok daha farklı bir boyuta gidiyor. Peki bu güncelleme nedir? İşte detaylar!


Daha öncesinde postlardaki videoları tam ekran moduna çevirerek bir çalışma yapan Instagram, şimdi de story özelliğini değiştiriyor. Artık hikayeler 15 saniye yerine 60 saniye uzunluğa kadar seçilebilecek. Çekmiş olduğunuz videonun da uzun versiyonunu yükleyebileceksiniz.

Dünyanın belki de en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformlarından biri olan Instagram, yeni özellikleriyle pek çok yerde güncelleme sunmaya başladı. Video paylaşımları yapanlar için özel bir yere sahip olan bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar Instagram üzerinde daha uzun süre zaman geçirebilecek. Yapılan paylaşımlardaki video uzunluk süresi 60 saniyeye kadar çıkabilecek. 

Instagram tarafından test edilen bu yeni özellik, popüler hikayelerle ilgili aslında. Bazı kullanıcılar 60 saniyelik hikaye paylaşmaya başladılar. Test aşamasındaki bu yeni özellik ile birden çok sekmeye bölünmüş videolar yerine parçalara ayrılmamış bir versiyona yani bütün haliyle bir story macerasına ulaşmış olacağınız. 

Müzik eklemeyi sevenler için de yeni güncelleme!

Instagram bu konuda yaptığı çalışmada, insanları daha çok sosyal medyaya bağımlı hale getirmek istiyor. Bazı kullanıcılar reels paylaşımını story üzerinden yaparken doğrudan reels videolarına yönlenebilecek. Bu konu üzerindeki çalışmalarına son hız devam eden Instagram, yeni güncellemeleri ile farklı bir seçenek oluşturacak gibi görünüyor.

Instagram, müzik eklemeyi sevenler için yeni ve etkili bir özellik sunuyor. Bu özellik ise story paylaşırken daha uzun şarkılar ekleyebilmeniz ile ilgili olacak. Story yüklerken şarkılarla ilgili iseniz yeni güncelleme sayesinde çok daha etkili bir çalışmaya imza atabilirsiniz. Hikayelerinizi destekleyecek olan şarkılar ile çok daha akıcı bir sunuma ulaşabileceksiniz. Ayrıca müzik seçimi konusunda alternatif şarkı eklemek gibi yeniliklerin de olacağı bekleniyor. Kullanıcılar tarafından en çok hangisinin sevileceğini zaman içerisinde göreceğiz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir