Spatyom Nedir, Astral Boyut Nedir?

Pek çok metafizik araştırmasına konu olan Spatyom nedir, nasıl bir yerdir? İnsan Spatyom'a gidebilir mi? Astral seyahat ile aynı şey mi?


Spatyom; öteki dünya veya bedenini terk eden ruhun gittiği yerdir. Kısacası, ruhlar alemi olarak da bilinen yerin adıdır. Ruhun serbest düşüncesine göre en uygun formu oluşturur. Spatyom, metafizik aleminin hem içinde hem de dışında yer alır. İnsanlar bir nevi spatyom ile temasta bulunur. Bu sayede hem evrenle hem de öteki alemle içli dışlı olmuş oluruz. Spatyom için bir şuur durumudur da denilebilir. İnsan belirli yöntemleri kullanarak ya da kendiliğinden bu şuur halinden çıkabilir veya daha farklı bir şuur haline girebilir. Spatyom alemi, oldukça gizemli bir alemdir. Ölülerin sığındığı bir alemden daha çok hayattakilerin metafizik ile iletişimiyle meydana gelir. 

Bir ruh, tekamül yolculuğu içerisinde sınırsız kaynağa sahip evrende kendisine sunulan her imkanı kullanmaktadır. Bu yüzden varlığın bilgi anlamında büyümesi, daha çok noktaya ulaşabilmesi için maddeden ayrılması gerekmektedir. Hal böyle olunca spatyom ile astral seyahat hep aynı başlıkta ele alınmaktadır. Spatyom farklı evrelerle karşımıza çıkar. Bu evreleri 3 farklı evrede inceleriz. 

Spatyom evreleri nedir?

İnsan zihni için sınıflandırma yapacak olursak daha rahat anlaşılmak adına bu evrelerden bahsedebiliriz:

  • Kendiliğinden yani otomatik olan imajinasyon devresi
  • Şuurlu imajinasyon devresi 
  • Yüksek şuur devresi 

Bu evreler oldukça farklı alemlerde incelense de aslında bunların temel olarak çıkış noktaları aynı oluyor. Bu sebeple aralarında katı bir çizgi ile bir ayrım bulunmamaktadır. Farklı alemlere karşı merakınız var ise her bir evreyi ayrı ayrı incelemenizi öneriyoruz. 

Astral seyahat ruhun canlı bir halde bedenden ayrılması ve bir boyuttan başka bir boyuta geçmesidir Astral seyahat, özellikle yanlış rüya tanımından kaynaklanan bir terimdir. Astral seyahat, yarı uyanıklık ve uyku hali yani arasında gerçekleşir. İnsanlar, uyanık ile uykulu olma arasında karşımıza çıkan bu evreye çeşitli çalışmalarla erişebiliyor. Uyku hali olarak doğal bir yapıda incelense de kişinin kontrolünün yüksek olması gerekiyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir