NFT Marketi Nasıl Açılır?

Son zamanlarda ünlülerin de dahil olduğu NFT Market akımı nedir? NFT market nasıl açılır? İşte tüm detaylar!


Dijital sanat eserleri için kullanılan NFT market platformunu, fiziki bir varlığı olmayan bir sanat eserini online olarak satın alma merkezi olarak düşünebilirsiniz. NFT dünya üzerindeki var olan sanat eserlerini dijital platformlara göre ayarlar. Kısacası reel eserlerin dijitale dönüşümüne NFT diyebiliriz. Dünya üzerinde son zamanlarda özellikle blok zinciri dediğimiz konuda trend haline gelmiş olan NFT’ler, dijital platformlarda yoğun bir ilgi görüyor. Hele ki bir ünlü tarafından sunuluyor ise çok daha değerli oluyor. Bir görseli, bir tabloyu ya da belirli sanatsal etkinlikleri dijitale aktararak NFT olarak satışa çıkarmak, pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Bu nedenle de NFT ile ilgili yeni bir coin sistemi sunuldu ve kullanılmaya başlandı.

NFT nedir ve NFT Coin ne işe yarar? İşler karışık gibi görünse de çok basit!

Tam adı Non-fungible token olarak biliniyor. NFT bu kelimenin kısaltılmış hali. Bu da özgün bir dijital içeriğin online olarak sunulması anlamına geliyor. Blok zinciri içerisinde yaşamaya devam eden NFT eserleri için ses, sanat, video yani görsel ve işitsel dosyaların hepsini kullanabiliyorsunuz.

Bu içerikler sonsuz sayıda kopyalanabilse bile sadece NFT konusunda izin verilen kişilerin sahip olması sağlanır. Bitcoin, Ethereum ya da Flow gibi blok zincirlerinin de NFT kullanımlarını bu şekilde açıklayabiliriz. Bir de NFT market ile ilgili bilgilere bakalım. Aktif bir NFT kullanımı için bir NFT market açmanız lazım. Bunu da nasıl yapacağınızı şöyle anlatalım.

NFT market nedir ve nasıl açılır?

NFT market özgün bir dijital içeriği üretmekle ilgilidir. Günümüzde özellikle Binance tarafından organize edilen NFT marketleri bulunuyor. Tüm kullanıcılara açılan NFT pazarı, yeni bir kampanya bazıyla sunum yapıyor ve her üyenin NFT üzerinden ürünlerini ya da dijital sanat eserlerini satmasına izin veriyor. Şirket yaptığı çalışmalar için blog üzerinden duyurular yapıyor. Müzayede programını da paylaşan şirket, Binance NFT yapısı ile birlikte açılış ve satış konusuna yakından göz atıyor. Kullanıcılar açık artırmaya katılarak gizemli bir kutu anlamına gelen Mystery Box ürününü satın alabilecekler ve bu sayede istedikleri ürüne erişebilecekler. 

Şirket şu ana kadar pek çok sanatçı ile iş birliği yaptı. Bu süreçle ilgili olarak gerçekleşen bütün gelişmeler zamanla çok daha anlaşılır olacaktır. Çünkü bu sistem, ülkemizde yeni yeni kullanılıyor ve bunu son örneğini Cem Yılmaz tarafından gördük. Cem Yılmaz yeni filmiyle ilgili birkaç çizimini NFT üzerinden satışa çıkarmıştı ve yüksek meblağlarda müşteri bulmuştu. Bu yüzden de kendisi aktif bir NFT sanatçısı olarak karşımıza çıktı diyebiliriz. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir