Apple Yeni İşletim Sistemini Yayınladı: “MacOS Monterey” ve Öne Çıkan Özellikleri

Apple tarafından yayınlanan yeni işletim sistemi MacOS Monterey, bütün dünyaya yayılmış durumda. İşte ilgi çeken özellikleriyle MacOs Monterey!


Yeni bir yapıda sunulan bu işletim sistemi, aktif olarak pek çok özellik sunuyor. FaceTime’dan haritalara kadar bütün uygulamalara özellikler getiren bu sistemin detayları şu şekilde.  ABD merkezli Apple, Mac kullanıcılarına özel yeni bir güncelleme yayınladı. Burada amaç bilgisayar deneyimini çok daha iyileştirmek ve herkes için verimli bir kullanım sunmak. MacOS Monterey adı ile çıkan bu işletim sistemi, geliştiricilerin yaptıkları eklemelerle oldukça güzel bir hal aldı diyebiliriz. An itibariyle dünya genelinde oldukça çok sevilen Mac güncellemesi, herkes tarafından deneyimlenebiliyor. Peki bu güncelleme ne gibi özellikler sunuyor? 

FaceTime, Safari, Notlar ve Haritalar gibi uygulamalarla gelen bu işletim sistemi, mobil konularda da gayet başarılı olacak. iPhone ile bağlandığınız FaceTime uygulamasına artık bilgisayar üzerinden de bağlanılabilecek. Bu da daha iyi bir deneyim yaşatacak. 

Daha kaliteli FaceTime görüşmeleri geliyor!

Apple tarafından yenilenen uygulama içerisinde FaceTime yer alıyor. Daha kaliteli bir deneyimle ilerleyen bu süreç, mikrafon modları ile ilgili seçenek de sağlıyor. Gürültü engelleme özelliklerinden tutun da toplantı odalarına varıncaya kadar geniş bir ölçüde süreçlere ulaşabiliyorsunuz. 

Aynı şekilde Safari de yenilendi ve çok daha kullanışlı bir hale getirildi. İnsanların özellikle işlerini rahatlıkla yapabileceği bir döngüde ilerleyen Safari, günün belki de en etkili uygulamaları arasında görülüyor. Çünkü hem işlevsellik hem de az boyut kaplama kapasitesi ile bu tarayıcıyı rahatlıkla inceleyebiliyorsunuz.

Apple yeni yayınladığı bu işletim sistemiyle oldukça iddialı yaklaşımlar sağlıyor. İş hayatı için dizayn edilebilen yeni masa üstü düzenlemesi ve işlerinize göre yönlendirme yapabilecek olan süreçler için tek bir tıklama ile işlem yapabiliyorsunuz. Günlük yaşantınıza uyumlu ve bir noktada çözüm sağlayacak olan bu yeni dizayn anlayışı Apple tarafından oldukça çok seviliyor. Bakalım kullanıcılar bu konuda ne düşünecekler. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir