Resident Evil Oyun Serisi

Korku dolu bir serüvendeki en önemli kişi olmaya hazır mısınız? Işıkları kapatın ve muhteşem grafiklerle dolu oyuna girin. İşte Resident Evil oyun serisi...


Resident Evil oyun serisi, korku oyunu oynamaktan zevk alanların bir numarası durumunda. İlk başladığı andan itibaren herkesi büyüleyen ve oyun tutkunlarını heyecanlandıran seri için bir sıralama yaptık. Bu sıralamayı takip ederek Resident Evil serisini sırasıyla oynayabilirsiniz. Böylece daha heyecanlı ve hikaye bağlığının doruklarında bir serüvenle karşı karşıya kalabilirsiniz. Korku dolu maceranın ortağı olmaya hazırlanın!

Resident Evil oyun serisi her geçen gün daha fazla popüler hale geliyor. Ancak bu noktada oyunu henüz oynamamış kişiler de bulunuyor. Resident Evil oyun serilerini henüz oynamaya başlamadıysanız bunun için size aşağıdaki listeyi hazırladık. Listemizde her oyunun özelliğini ve hangi sırayla oynamanız gerektiğini bulabilirsiniz. Daha fazla heyecan için gözünüzü kapatıp, kendinizi o sahnelerde hayal etmenizi tavsiye ederiz!

Resident Evil oyun serisi sıralaması

Resident Evil hikayesi; herkesin, özellikle de oyuncuların, merak ettiği konuların başında geliyor. Vampirler ve zombilerle dolu macerada sadece bir ilaç neticesinde tüm insanlık ısıran yaratıklara dönüşüyor. İşte bu noktada siz insanlığı kurtarmaya çalışan asil kahramansınız. Oyunu aşağıdaki sıralamaya göre oynarsanız, oyun zevkinizin artacağını garanti edebiliriz!

1- Resident Evil Zero (0)
"Resident Evil serisine hangi oyundan başlanmalı?" diye soranlara Resident Evil Zero  oyununu önerebiliriz. Aslında oyunun piyasaya çıkma tarihine bakacak olursak bu oyun seride beşinci sırada gelmekte. Ancak hikayenin en başına giderek oyuna dahil olmak için Zero, ilk oynanması gereken oyundur. Bu oyunda Rebecca adındaki karakterin Billy Coen’i yakalama macerasına dahil olacaksınız.

2- Resident Evil
Senaryoya göre devasa bir evde cinayet işleniyor. Bu cinayeti araştırmak için ana karakterlerimiz Chris Redfield ve Jill Valentine görevlendiriliyor. Bu görevlerinde başarılı olup olamayacaklarını hep birlikte oynayarak göreceksiniz.

3- Resident Evil 2
Leon S. Kennedy adındaki karakterimiz oyunda Raccoon City adındaki bir şehirde görevlendiriliyor. Ancak bu görevlendirme onu zombilerle dolu bir savaşın içerisine sokuyor. Bu sırada Kennedy ve abisini bulmaya çalışan Claire Redfield’ın zombilerden kaçışını da izliyor olacaksınız.

4- Resident Evil 3
Jill Valentine ve Nemesis isimli canavarın aksiyon dolu sahneleri bu oyunda yer alıyor.


5- Resident Evil 4
Bu oyun diğer serilerden farklı bir yapıda karşımıza çıkıyor. Grafik anlamında büyük değişiklik görüyoruz. Resident Evil ana hikayesi ile bağlantılı mı sorusuna bu oyun için evet diyebiliyoruz. Ancak oyunu açtığınızda kendinizi başka bir oyundaymış gibi hissetmeniz de oldukça mümkün!

6- Resident Evil 5
Bu oyunda Chris Redfield’i ajan olarak göreceksiniz. Redfield ilaç firmasının içine sızan teröristlerin bulunduğu departmanları arayacağı bir serüven olacak.

7- Resident Evil 6
Redfield, Kennedy, Muller ve Wong’un birleşmiş güçlerine tanık olacağınız bir Resident Evil oyunudur.

8- Resident Evil Revelations
Valentine ve Redfield’in bulmacaları çözmek istediği oyundur.

9- Resident Evil Relations 2
Claire Redfield başta olmak üzere birçok kişinin kaçırıldığı sahneler bulunuyor.

10- Resident Evil 7
Resident Evil 7 oyunu diğer oyunlarla senaryo olarak bağlantılı değil. Çünkü bağlantı 6’dan sonra kopuyor. 7'nin ardından 8. Oyunla birlikte son iki oyun arasında senaryo bağlantısı kuruluyor. Bunun yanında 8. Oyuna gelindiğinde eski oyunlarla bir bağlantı kurulduğunu söyleyebiliriz.

11- Resident Evil Village
Kaç tane Resident Evil oyunu var diyorsanız, serinin son oyunu budur diyebiliriz. Ethan Senaryoya göre Ethan Winters adındaki karakterimiz Chris Redfield tarafından kaçırılıyor. Resident Evil’ın son oyunu olan bu yapım bir sürü şaşırılacak sahneyi sizlere sunuyor.

Resident Evil oyun serisinin listesini sizlerle paylaştık. Böylece uzun zamandır sorulan “Resident Evil’a hangi oyundan başlanmalı?” sorusunu da yanıtladık.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir