1 Milyon Türk Lirasına Neler Alınabilir?

Ekonominin geçmiş yıllara kıyasla şu anki durumunu merak ediyor musunuz? 1 milyon Türk lirasına günümüz piyasasında ne alınabilir?


“1 milyon Türk lirasına neler alınabilir?” diyenler genellikle ekonomiyi yakından takip edenlerdir. Gün geçtikçe hayat şartları iyileşiyor ve daha kaliteli bir yaşam sürülüyor gibi duruyor. Ancak bu konu size ekonomik şartların hiç de iyileşmediğini gösterecek. Çünkü yönelttiğimiz bu sorunun cevabı her sene değişikliğe uğrayacak. Tabi sizin de tahmin ettiğiniz gibi 1 milyon TL’ye alabileceklerimizin sayısı her geçen gün azalacak. Tabi iş ekonomi olunca genellikle yapılabilecek masraflarla açılabilecek iş sektörlerinden söz ettik. Eğer 1 milyon TL’niz varsa ya da miras kalacaksa aşağıda sıraladığımız iş fikirleri üzerine düşünceler yapabilirsiniz.

1 milyon TL ile ne alınır?

“1 milyon TL eski parayla ne kadar?” diyenler için ilk önce bu sorunun yanıtını vermek istiyoruz. Eski parayla 1 trilyonunuz varsa hangi işleri kurabileceğinizi ve neler alabileceğinizi aşağıda görebilirsiniz.

  • Lokanta Açmak

1 milyon TL’nin ne kadar olduğunu açıkladıktan sonra bu parayla yapılabilecek iş fikrinden söz etmek istiyoruz. İnsan olarak eğlenmeye, farklılık yaşamaya ve tabi ki yemek yemeye ihtiyaç duyarız. Bu üç ihtiyacın bir araya geldiği mekanların başında lokantalar geliyor. Hemen lokanta açmak için kolları sıvayabilirsiniz. Ancak burada mekânınız için seçeceğiniz lokasyon büyük önem taşımaktadır. Ücra bir yerdense herkesin görebileceği bir yer tercih etmelisiniz. Ayrıca her kesimden insana hitap edebileceğiniz bir lokanta size büyük kazançlar sağlayacaktır.

  • Arsa Alım Satım

“1 milyon TL ile ne iş yapılabilir?” diyenler için arsa alım ve satımı önerebiliriz. Bu işten büyük karlar elde edebilirsiniz. Ancak sektöre araştırmadan ve küçük yerlerle deneme yapmadan girerseniz zarar edebilirsiniz. Arsa alırken de konumlara ve işlekliğine dikkat etmelisiniz.

  • Gayrimenkul Alım Satım

“Günümüzde 1 milyon TL ile ne iş yapılabilir?” sorusu için gayrimenkul alımı ya da satışını sizlere önerebiliriz. Arsalara nazaran kar oranınız daha düşük olur. Ancak risk oranınız da azalacaktır. Özellikle ticarete yeni başlıyorsanız gayrimenkul sektörü arsalara göre size daha iyi deneyim sunacaktır. Bu işte çoğu zaman yalnız başınıza hareket edemezsiniz. Dolayısıyla size olumlu destek sağlayacak yol arkadaşlarınız bulunmalı.

  • Butik Otel Açma

1 milyon TL ile yatırım yapmak isteyenler için butik otel açmak ise bir diğer seçenektir. Lüks oteller açmak için daha yüksek meblağlara sahip olmalısınız. Ancak butik otelle az hizmet vererek daha fazla para kazanmanız mümkün.

“1 milyon Türk lirasına neler alınabilir?” sorusunu sizler için yanıtladık. Tabi bu sorunun yanıtından önce sizlerin “1 milyon TL nasıl kazanılır?” bunun planını yapmanız önem arz ediyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir