2021 Yılının En İyi Oyunları Listesi Yayınlandı!

2021 yılında en beğenilen oyunlar, Golden Joystick Awards ile ödüllendirildi! Tartışmalara son veren ödül töreninin kazananları yazımızda!


Golden Joystick Awards ödüllerinin sahiplerine teslim edilmesi ile birlikte video oyun dünyası, adeta yeni bir başlangıca adım attı. Bu yıl düzenlenen ödül töreninde iki farklı kategorinin bulunması video oyun tutkunlarının gözünden kaçmadı. Düzenlenen bu ödül töreni sayesinde, aynı zamanda konsol -bilgisayar arasındaki tartışmada da nihayete ermiş oldu.

İlk olarak 1983 yılında düzenlenmeye başlanan ve günümüzde ise oldukça büyük prestij yakalayan Golden Joystick Awards, 2021 yılının en iyi oyunları listesi üzerinden sahiplerine dağıtıldı. Bu törende verilen 20’den fazla ödül ise en iyi yapımlarının kime ait olduğunu kanıtlar nitelikte. Bunun yanı sıra ödül töreni esnasında yapılan birtakım açıklamalara göre de uzun yıllardır bir tartışma haline gelen bilgisayar – konsol konusu açıklığa kavuştu.

En iyi oyun gözleri kamaştırdı!

Oyun konsolları ile bilgisayar oyunları arasında yaşanan bu tartışmada her iki taraf da haklı olduğu noktalara değinerek bugüne kadar kendilerini savunmuştu. Konsol tarafında olanlar değişmeyen üst düzey performansa vurgu yaparken, bilgisayar tarafında olanların ise işlevsellik konusu üzerinde yoğunlaştığı görülmekteydi. Golden Joystick Awards törenine göre en iyi oyunların ise bilgiayar oyunları olduğu belirlendi.

Bilgisayar savunucularının kazandığı bu ödülü ise video oyun platformunda büyük katkısı olan Steam’in kurucusu Gabe Newell teslim aldı. Bilgisayar oyunları ve bu kategoriyi savunanlar adına ödül alan Newell, yaptığı açıklama ile başarıdan başarıya koşacağının da sinyalini vermiş oldu.

Epic Games’ten muhteşem atak: Fortnite’ın müziklerinde farklılık görülecek!

2021 yılında yapılan Golden Joystick Awards töreninde, bilgisayar oyunları en kapsamlı kategori seçilmişti. Ancak geriye kalanların da pek çok kullanıcı ve hatta yapımcı için önemi tartışılamaz. Bunu en iyi kanıtlayan durum ise bu ödül töreninde yalnızca oyunların değil, detayların da ödül almasıdır. 

2021 yılının en iyi oyunu ödüllerinin sahiplerini bulmasının yanında Epic Games’ten de büyük bir açıklama geldi. Bir döneme damgasını vuran Rock Band’ın geliştiricisi, Epic Games tarafından satın alındı. Açıklamayı yapan Epic Games yetkilileri ise Fortnite müziklerinde hem değişiklik hem de iyileştirmeler olacağının vurgusunu yaptı.

İşte ödül kazananların listesi!

Video oyun alanında göz kamaştıran pek çok oyunun ve aynı zamanda oyun ayrıntılarında yer alan efekt, müzik gibi detayların Golden Joystick Awards tarafından ödüllendirildiği açıklanmıştı. Yapılan bu ödül töreninde ödül alan bazı kategoriler de belli oldu. 2021 yılının kazanan oyunları başlığı altında pek çok kategoriyi görmek de mümkün.

  • En iyi sesler: Resident Evil Village
  • Yılın en iyi oyun hikayesi: Life is Strange True Colors
  • En iyi görsel tasarım: Ratchet and Clank Rift Apart
  • En sevilen çok oyunculu oyun: It Takes Two
  • Gelmiş geçmiş en iyi oyun: Dark Souls
  • En iyi donanım: PlayStation 5
  • En iyi mobil oyun: League of Legends Wild Rift

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.