Activision Blizzard’a Siber Saldırı Yapıldı!

Blizzard’ın oyun istemcisi olan Battle.net’e bir siber saldırı düzenlendi. Saldırının etkileri henüz bilinmiyor!


Blizzard’ın oyun istemcisi olan Battle.net’e bir siber saldırı düzenlendi. Korsanlar bu saldırıda DDos tekniğini kullanırken veri çalınıp çalınmadığı ise henüz bilinmiyor. Siber saldırı düzenlenirken oyuncular sisteme giriş yapamadı ve tepkilerini ortaya koydular. 

Activision Blizzard, oyun dünyasında sık sık adından söz ettirmekte. Böyle bir olayla gündeme gelmesi ise oyuncular tarafından pek hoş karşılanmadı. Blizzard bu haberi yayınlarken saldırıları sorun yaşamadan püskürttüklerini açıkladı. Oyuncular ise saldırı sırasında Overwatch ve Call of Duty: Warzone gibi oyunlara giriş yapmakta zorluk yaşadılar.

Blizzard’a DDos saldırısı!

DDos saldırısını püskürtmek Blizzard için çok zor oldu. Şirket istemciye giriş yapmaya çalışan kullanıcılara bildirim göndererek bir saldırı altında olduklarını anlatmaya çalıştı. Blizzard daha sonra bir duyuru yaparak saldırının püskürtüldüğünü açıkladı. Bu duyuru sonrasında ise istemciye girmek mümkün hale geldi.

Şirket bu saldırı sonucunda kullanıcıların verilerinin çalınıp çalınmadığı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Şu ana kadar konu ile ilgili herhangi bir şikayet bildiriminin olmaması da bir veri hırsızlığı olmadığını bizlere gösteriyor. Olay daha yeni olduğundan çok daha net bilgilere ulaşmak şu an için mümkün gözükmüyor. İlerleyen zamanlarda saldırının amacı da ortaya çıkacaktır. Oyuncular ise kendilerini Activision Blizzard oyunları oynarken daha dikkatli olmak zorunda hissedeceklerdir.

İstemciye girmekte zorluk yaşandı!

Blizzard’a siber saldırı yapılırken oyuncular istemciye girmekte zorluk yaşadılar. Battle.net’e girmek isteyen kullanıcılar en az 10 dakika sürecek kuyruklara alındı. Bu durum sabırsız oyunculara çok zor anlar yaşattı. Bazı oyuncular ise kuyruğa alınma şansını bile elde edemedi. Olay yaşandığı sırada forumlarda ve sosyal medya sitelerinde oyuncular tepkilerini ortaya koyarak neler olup bittiğini anlamaya çalıştı.

Battle.net’e giremeyen kullanıcılar siber saldırı yapıldığını öğrendikten sonra veri kaybı ile karşı karşıya kalabileceklerini düşünerek endişeye kapıldı. Neyse ki korkulan şey olmadı ve kullanıcılar bir kayıpla karşılaşmadı. Saldırı püskürtüldükten sonra istemci tekrar aktif hale geldi ve kullanıcılar sorunsuz bir şekilde giriş yapabildi.

Bu ilk saldırı değil!

Blizzard ve sahip olduğu istemci Battle.net, oyun dünyasında çok büyük ses getiren kuruluşlar. Bu kuruluşların adı böyle bir olayla ilk defa anılmıyor fakat hala oyun dünyasında çok büyük bir öneme sahipler. Oyuncular her ne kadar bu olaya tepki göstermiş olsalar da Activision Blizzard oyuncuların gönlünü tekrar kazanacaktır.

Call of Duty serisi başta olmak üzere birçok iyi işlere imza atan bu şirketin saldırı ile ilgili başka açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu. Oyuncular her ne kadar verilerin çalınmadığını düşünse de ilerleyen günlerde yapılacak açıklamalarda durumun daha farklı olduğu duyurulabilir. Şimdilik net bir şey söylemek zor olsa da ilerleyen günlerde her şey netleşecektir. Bu olayla ilgili yeni duyurulardan anında haberdar olabilmek için şirketin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.