Loki Dizisinin İkinci Sezonu Geliyor!

İskandinav mitolojisinin sevilen ismi Loki’nin dizisinin ikinci sezonu geliyor. Birinci sezon ve daha fazlası için sizlere bu yazıyı hazırladık!


Haylazlığın ve aldatmanın tanrısı olarak İskandinav mitolojisindeki yerini almış olan Loki, izleyici karşısına birçok yapımda çıkmıştı. Bunların içerisinde en çok bilinen ve izlenmiş olanını, muhakkak Marvel Sinematik Evreni (MSE) oluşturuyor. Seyirci bu karakteri önceleri kötü adam olarak öğrenmiş, sonraları ise onun sadece yaramazlık peşinde olduğunu kavramıştı. MSE içerisindeki Loki rolünün hakkını vererek oynayan Tom Hiddleston ise izleyicilerin aklına Loki olarak kazınmayı başardı. Loki karakteri öyle sevildi ki Demir Adam (Iron Man, 2008) filmiyle başlayan serinin içerisinde akılda en çok kalan sahnelerden biri Loki ile Hulk arasında geçen sahneydi.

Haylaz Loki ve dizisi!

Loki dizisi Marvel Sinematik Evreni’nde 2019 yılında gösterime giren Avangers: Endgame filminden sonrasını ele alıyor. Yapımcılığını Marvel Studios’un gerçekleştirdiği filmin kadrosunda Tom Hiddleston, Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku, Eugene Cordero, Tara Strong, Owen Wilson, Sophia Di Martino, Sasha Lane, Jack Veal, De Obia Oparei, Richard E. Grant ve Jonathan Majors gibi ünlü isimler yer alıyor. Dahası Marvel karikatür evrenindeki hikayeler kaynak alınarak hazırlanan bu dizinin kurgusu Michael Waldron’ın ellerine teslim edilmiş. 

Aksiyon-macera, fantastik ve biraz da bilim kurgu öğelerini bir araya toplayan dizinin birinci sezonu Haziran 2021 tarihinde, Disney+ yayın platformunda yayınlanmıştı. Altı bölümden oluşan ilk sezonun bölüm uzunlukları oldukça ideal, 42-54 dakika arasında değişiyor. Marvel Sinematik Evreni’nin yan dalları niteliğindeki bu dizilerin içerisinde Loki üçüncüsü oldu.

Marvel seyircisi Loki’yi sevdi!

Dizinin içeriği genel olarak Marvel Sinematik Evreni’nin izleyicilerinin aşina olduğu Tesseract’ın Loki’nin eline geçmesi ve sonrasında Loki’nin paralel evrenlerde başına gelen maceraları ele alması olarak açıklanabilir. Yönetmen koltuğunda oturan Kate Herron’ın başarmış olduğu bu görsel şölen, Tom Hiddleston ve diğer oyuncuların ustalıklarıyla da birleşince ortaya Marvel Sinematik Evreni fanlarını tatmin eden bir iş çıkmış. Öyle ki genelde tek sezon olarak planlanan MSE yan hikayelerinden farklı olarak Loki dizisinin son bölümünün yayınlandığı gün ikinci sezonun müjdesi verildi.

MSE’nin başındaki isim Kevin Feige’nin yaptığı açıklamada, Loki’nin evren içerisindeki yerinin derinleşeceğinin ve diğer kahramanların hikayelerini anlatan filmlerde de bulunacağının ip uçları bizlere verilmişti. Örneğin yeni gelecek Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde Loki’nin yer alacağı biliniyor. Şimdilik bu kadar başarılı durumun yanında söyleyebileceğimiz tek üzücü konu ikinci sezonun yayınlanma tarihinin belirsizliği olacaktır. 

Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin Mart 2022 yılında vizyona gireceği düşünülürse Loki dizisinin ikinci sezonu en erken 2022 yılının ikinci yarısında yayınlanacak gibi görünüyor. Yine de sizi ümitlendirip sonra üzülmenizi istemeyiz. Sizler Loki dizisi ve Marvel Sinematik Evreni’nin dizi sektörüne taşınması hakkında ne düşünüyorsunuz?  Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.