Twitch Abonelikten Ne Kadar Kesiyor?

Canlı yayınların yapıldığı ve içerisinde abonelik sistemi işleyen Twitch abonesiyseniz dikkat, hesabınızdan her an para kesilebilir!


“Twitch abonelikten ne kadar kesiyor?” sorusu yayıncıların ve abonelerin merak ettiği konuların başında geliyor. Çünkü bu yayın sitesi üzerinde farklı abone çeşitleri bulunuyor. Ağ, abonelere farklı kriterler çerçevesinde ücret kesintisi yapıyor. Siz de Twitch abonesi olacaksanız ya da halihazırda bir aboneyseniz hemen kesilen ücretler hakkında bilgi almalısınız. Aksi halde farklı sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

“Twitch abonelikten ne kadar kesiyor?” sorusunuyanıtladık. Yazımızı sonuna kadar okuyarak abonelik çeşitlerini, aboneliğin faydalarını ve kesilen ücretleri öğrenebileceksiniz. Ayrıca Twitch tarafından kesilen ücretlerin hangi politikalar ve anlaşmalar çerçevesinde yapıldığına dair bilgi edinebileceksiniz. Eğer abone paraları hakkında daha detaylı ve güncel bilgiler edinmek isterseniz hemen yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Twitch abone olma kademeleri nelerdir?

Twitch para kazanma şartları arasında yayın yapmak ve abone çekmek yer alıyor. Hesabınızı ne kadar güncel tutup ne kadar çok yayın yaparsanız o kadar fazla abone olursunuz. Profiliniz güncel olduğu sürece donate gönderen abonelerin sayısı her geçen gün artar. Ancak bu sosyal medya ağında nasıl abone olunur öğrenmek için yazımızı takip edin.

  • Twitch Kademe 1 Abonelik Nedir?

Abone olunan yayıncı ya da firmayı destekleyebileceğiniz ilk abonelik türüdür. Farklı sohbet ifadeleri ve sohbet odasından chat yapma imkanı vardır. Ayrıca bir abone rozetiniz bulunmaktadır.

  • Twitch Kademe 2 Abonelik Nedir?

Kademe 1 ile aynı özelliklere sahiptir. Ekstra olarak rozetin yanında ekstra üye ifadesi içermektedir.

  • Twitch Kademe 3 Abonelik Nedir?

Tüm özellikler aynıdır. Ancak yayın yapan Twitch kullanıcısına en fazla destek sağladığınız abonelik türüdür.

Twitch'te abone nasıl olunur? Twitch abonelik ne işe yarar?

Twitch’te yayın yapan bir kullanıcının abonesi olmak için ana sayfa üzerinden bir yayıncının kullanıcı adını yazmalısınız. Sonrasında karşınıza yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı abonelik türü çıkacaktır. Bu abonelik türlerinden birini seçerek kredi ya da banka kartınız üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Twitch abonelik, yayıncı firma ya da şahsı desteklemeyi sağlar. Bu destekleme maddi anlamda gerçekleşir. Çünkü yukarıda sıraladığımız abonelik türlerini almak için belli bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor.

Twitch abonelik iptal etme!

Twitch aboneliği doğrudan iptal edilip ödediğiniz para geri alınamaz. Ancak abonelik süreci bittikten sonra yenileme yapılmaması için bir ayar bulunmaktadır. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Twitch hesap bilgilerinizi girerek sağ üst kısımda kullanıcı adınızı bulunuz.
  • Kullanıcı adınıza tıklayarak açılan menüde "Abonelikler" seçeneğine tıklayınız.
  • Hangi kanala ait aboneliğinizi iptal etmek isterseniz yanındaki çarka tıklayınız. Böylece yinelenen aboneliği iptal seçeneğine tıklayabileceksiniz.
  • Tüm işlemlerin ardından Twitch aboneliğiniz iptal edilir.

Twitch abonelik ne kadar kesiyor?

Mayıs 2021 döneminde Twitch tarafından abonelik ücretleri hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada lokasyon bazlı ücret kesintisinin aktif olacağı belirtildi. Twitch, açıklamasında Türkiye kademe 1 abonelik kesinti ücreti hakkında bilgi verdi. Açıklamayla birlikte yeni abonelik kesim ücreti 9,90 TL’ye düştü. Twitch’in yaptığı yerel fiyatlandırma sonucu 38,90 TL değerindeki abonelik kesintisi 9,90 TL üzerinden hesaplanıyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir