İkizler Burcunun Özellikleri Nelerdir? (21 Mayıs – 21 Haziran)

Merkür gezegeninin yönettiği, zodyak kuşağının en geveze burcu olan İkizler burcunun özellikleri nelerdir? İkizler kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Zodyak burçlar kuşağının üçüncü burcu olan, Merkür’ün yönettiği İkizler’in favori cümlesi “düşünüyorum”dur. Düşünce biçimi ve bakış açısı çok yönlüdür. Bu sebeple görünmeyi görmek, fark edilmeyeni fark etmek onun işidir. Ortamların en çok konuşanı odur. Haber taşımayı ve yaymayı çok sever. Bilinçli sohbetleri ve iletişimi sembolize eder. En büyük ihtiyacı konuşmaktır. Bir bedende iki insan tanımı İkizler burcu için söylenmiştir.

İkizler burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Hava
 • Nitelik: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Merkür
 • Cinsiyeti: Eril
 • Karşıt burcu: Yay
 • Arketipi: Tüccar veya entelektüel
 • Gölgesi: Alaycı
 • Rengi: Açık mavi, sarı
 • Anahtar sözcükleri: Çok yönlülük, ikililik, esnek, uyumlu, konuşkan, bilgi aktarımı, okumak, yazmak, beceriklilik, bir yarıyı aramak, sosyal medya, kararsız, mantıklı, kurnazlık, mizah
 • Olumlu yönleri: Entelektüeldir. Araştırmayı sever. Mizah yeteneği gelişmiştir. Her yere uyum sağlayabilir. Olayları çok yönlü değerlendirir, taraf tutmaz. Sempatik ve yeniliklere açıktır. İyi bir tüccar olabilirler. Yazma, okuma, araştırma konularında yeteneği vardır.
 • Olumsuz yönleri: Güvenilmez olabilirler. Yalan söyleme yetenekleri vardır. Dedikoduyu çok severler. Patavatsızlardır. Dengesizdirler. Dikkatleri çabuk dağılır. Duygulara pek önem vermezler. Bilgileri genelde yüzeyseldir.

İkizler burcu kadını özellikleri nelerdir?

İkizler burcu kadını neşelidir, girdiği ortama ışık saçar ve kendini belli eder. Araştırıp bilgi edinmeyi sever, partnerinden de ona uyum sağlamasını bekler. Yalan söyleyebildiği gibi yalanları yakalamada da çok iyidir. Her konuda fikri vardır ancak çoğu yüzeysel kalabilir.

İkiler kadını flörte düşkündür, ilgi çekmeyi sever. Karşısındaki insanın duygusallıktan çok mantığa önem vermesini bekler. Gazetecilik, halkla ilişkiler gibi alanlarda oldukça yeteneklidir. Özgürlüğü her şeyden önemlidir.

İkizler burcu olan kadın ünlüler: Adile Naşit, Sıla Gençoğlu, Fahriye Evcen, Birce Akalay, Naz Elmas, Gülşen, Angelina Jolie, Cournetey Cox, Nicole Kidman, Lana Del Rey, Zoe Saldana…

İkizler burcu erkeği özellikleri nelerdir?

İkizler burcu erkeği kıvrak zekalı, kurnaz ve gizemlidir. İlişkilerinde İkizler kadını gibi çok yönlülüğünü ortaya çıkarır ve partnerine her gün yeni bir özelliğini keşfetme olanağı sunar. Güzellikten çok karşısındakinin zekasına bakar.

İkizler erkeği birden fazla projeyi aynı anda yürütebilir, iki mesleği olabilir. Hareketli, heyecanlı bir hayatı vardır. Sürekli değişmek ister. Sadakat konusunda pek iyi sayılmaz. Çocuklarla arası çok iyidir.

İkizler burcu olan erkek ünlüler: Kerem Bürsin, Acun Ilıcalı, Kenan Doğulu, Kenan İmirzalıoğlu, Johnny Depp, Jean-Paul Sartre, Donald Trump, Prens William, Chris Evans, Neil Patrick Harris…


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.