×
Deprem Yardım

Balık Burcu Özellikleri Nelerdir? (19 Şubat – 20 Mart)

Zodyak burçlar kuşağının en son burcu olan hayalci Balık burcunun özellikleri nelerdir? Balık kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Balık burcu, Neptün ve Jüpiter tarafından yönetilen su grubunun değişken burcudur. Ayrıca Zodyak burç kuşağının en sonuncu burcu olan Balık burcu; bilinçdışı bağımlılıkları, sezgileri, gizli kalanları temsil eder. Balık burcunun en çok söylediği sözler ise “Sezinliyorum, inanıyorum, hissediyorum”dur. Motivasyon kaynağı ise ruhsal deneyimler yaşamak, fizikötesi ile buluşmak ve bedenin tutsaklığından kurtulma arzusudur.

Balık burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Su
 • Nitelik: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Neptün, Jüpiter
 • Cinsiyeti: Dişil
 • Karşıt burcu: Başak
 • Arketipi: Hayalci, kahin
 • Gölgesi: Bağımlı, değişken insan
 • Rengi: Mavi, yeşil
 • Anahtar sözcükleri: Sezgiler, bilinç dışı, aşkınlık, psikoloji, fizikötesi, kolektife hizmet etmek, kendini adamak, ilaçlar, bağımlılıklar, hayal gücü, yaratıcılık, mistisizm, merhamet, hassasiyet, duyarlı olmak, kurban bilinci, sis, bulanıklık.
 • Olumlu yönleri: Empati yetenekleri çok üst düzeydedir. Siz ne hissettiğinizi söylemeden sizi anlarlar. Vicdanlı, duyarlı ve yaratıcıdırlar. Balık burçları çok şefkatli ve alçak gönüllüdür. Herkese yol göstermek, kendini adamak, yardım etmek ister.
 • Olumsuz yönleri: Dış etkilerden çok çabuk etkilenir. Balık burcu, herkese yardım etmek istediği için çok sık iyi niyetinin kurbanı olur. Aşırı depresif ve kararsız olabilirler. Balık burçları iradeleri konusunda sorun yaşayabilir ve kendilerini fark etmeden bir bağımlılıkta bulabilir.

Balık burcu kadının ve erkeğinin özellikleri nelerdir?

Balık burcu kadını şair ruhludur. Her şeyden ilham alabilir. Oldukça romantiktir ve hislerini sonuna kadar yaşar. Karmaşık havasıyla adeta çözülmeyi bekleyen bir gizemdir. Tepeden tırnağa duygudan ibarettir.

Balık burcu kadını yalnızlığına aşıktır. Bir Terazi için uyum neyse Balık kadını için de yalnızlık odur. İradesini kontrol edemezse kendini kötü alışkanlıklara bağımlı olarak bulabilir. Balık burcu kadınlarının etkileyici parlaklıkta gözleri vardır.

Balık burcu erkeği, etrafında olan biter her şeyden kolayca etkilenir. Oldukça hassas bir yapısı vardır. Balık burcu kadını gibi tam bir muammadır. Karakterini çok iyi gizler. Şiire ve müziğe yatkın romantiktir.

Balık burcu erkeği iyi bir dinleyicidir. Partneriyle çok iyi bir şekilde empati kurabilir. Ancak duygusal olarak manipülasyon konusunda da yeteneklidir. Eşine karşı sonsuz bir sadakat ile bağlıdır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir