En Duygusal 10 Anime

Bazı insanlar vardır kolay kolay üzülemezler. Ancak listede yer alan en duygusal anime filmler kalbi taş olanları dahi üzebilir!


Anime eserlerinin satışını hepimiz biliyoruz. Dünyaya ihraç edilen bu eserler oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Anime eserleri seyretmek, bir nevi roman okumak gibidir. Kendi hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı da buradan geliştirebilir ve seyir zevkinizi de bu sayede arttırabilirsiniz. O yüzden anime kültürüne alışanlar kolay kolay bırakmak istemezler. Bu listemizde en duygusal 10 anime filmini sıraladık!

Air

Bir kanatlı kızın peşine düşen Yokito, hayatını bu olayların üzerine kurmuştur. Ancak artık yeni maceraları da duygularıyla birlikte yaşamak istemektedir. Dizinin konusu bu tarz bir olaylar bütünü çerçevesinde gelişmektedir. Hem kendisinin hem de annesinin arayışta olduğu o kanatlı meleği bulmak için siz de çırpınacaksınız.

Elfen Lied

Diclonius ismiyle ön plana çıkan insanlar, günümüz insanlarından çok daha gelişmiş bir yapıdadır. Hem de çok daha tehlikelidirler. Bu yüzden yeni varsayımlarla pek çok gelişmiş insan göz altında tutulur.

Byôsoku 5 Senchimêtoru

Kiraz ağacını bilir misiniz? Çiçeklerinin yaprakları gibi özellikle uzun süre dalında kalamayan ve rüzgarla savrulan güzellikleri ön plana çıkaran bu dizi, tam bir dram filmi. Mektuplar, yarım kalan aşk öyküleri ve hikayeler... Aşkın pek çok tonunu bu filmde görebilirsiniz.

Ano Hi Mita Hana No Namae O Bokutachi Wa Mada Shiranai

Bu animenin ismi şu: O Görünen Çiçeğin Adını Hala Bilmiyoruz! Bu isimle birlikte oldukça ilgi çeken bu animenin, hikayesini anlatırsak spoiler vermiş oluruz. Bu yüzden bu güzel hikayeyi izleyerek keşfetmelisiniz!

Hotarubi No Mori E

2002 senesinde mangası çıkan bu dizi, anime versiyonu olarak 2011 yılında yayınlanmaya başladı. Bir şekilde romantizm ve dram ögelerini bünyesinde taşıyan bu dizi, "Ateşböceği" ismiyle karşımıza çıkıyor. Sembolik okumalara ve hikayenin güçlü betimlemeleri, 45 dakikalık bir sürede pek çok kişiye eğlence ve buhran yaşatmakta.

Rainbow: Nisha Rokubou No Shichinin

Bu anime yağmur yağdıktan sonra gök yüzünde beliren gökkuşağının renklerine odaklanan bir hikayeye sahip. Dahası gök kuşağındaki 7 rengi temsil eden insanları ele alıyor. Savaş sonrası pes etmeyenlerin hikayesini anlatan bu anime, pek çok şeye meydan okuyor.

Hotaru No Haka

Savaşın olmadığı bir dünya mümkün mü? Bu dizi anime dünyasında bu tarz bir amaca hizmet ediyor. Savaş karşıtlığını duygusal tonlarda resmeden anime filmi, Hotaru No Haka ismiyle gündemde. Dizi otobiyografik bir romandan uyarlanarak hazırlanmış ve çizimleri de bu doğrultuda yapılmıştır. Türkçe, "Ateşböceklerinin Mezarı" olarak karşımıza çıkmaktadır. İki kardeşin yoğun fedakarlıklarla hayatta kalma çabasını izlediğimiz bu film, oldukça hüzün doludur.

Shigatsu Wa Kimi No Uso

Bir piyanistin daha doğrusu değerli bir müzik dehasının yaşadığı travmatik bir olayın sonucunda bu işleri bırakmasını konu almaktadır. Piyanoya artık sırtını dönmüş olan baş kahramanımızın bir kadın ile tanışmasıyla işler değişir. Gelişen olaylar hepimize hüzün verecektir. Aynı zamanda içinde oldukça etkileyici müzikal unsurlar barındırmkata.

Angel Beats

Bu diziyi nasıl anlatsak bilemiyoruz. Çünkü ne dersek diyelim spoiler veriyormuşuz hissi uyandırıyor. Bazı konularda kimimiz "Acaba öyle mi gerçekten?" deriz ya, bu dizi de bu tarz olaylara odaklanıyor.

Clannad After Story

Bu anime kendi hayal dünyasının kahramanı olma özgürlüğüyle sınanan bir çocuğun ve ailenin hikayesini anlatıyor. Clannad After Story, oldukça keyifli ama bir o kadar da hüzünlü bir anime.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
6
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.