Windows 11 ISO Nasıl Yüklenir? Windows 11 Yeni Duvar Kağıtları

Windows 11 çıktı mı, özellikleri neler? Windows 11 nasıl yüklenir, sistem gereksinimleri nelerdir? Fiyatı belli oldu mu?


Milyonlarca kullanıcının merakla beklediği ve Microsoft’un geliştirdiği Windows 11 işletim isteminin çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde resmi olmayan ISO dosyası sızdırılmıştı. Windows 11, tasarımsal açıdan şimdilik beğeni toplamışa benziyor.

Windows 11'in ilk ekran görüntüsü!

Resmi olmayan yollardan sızdırılan ISO dosyası sonrası Windows 11'in ekranı ve tasarımı da belli oldu. Bu ISO dosyasını indiren bazı teknoloji şirketlerinin görüşleri yeni tasarımın oldukça kullanışlı olduğu yönünde. Tekrar belirtelim ki Windows 11 henüz resmi olarak tanıtılmadı.

Windows 11'in sistem özellikleri nelerdir?

Henüz resmi olarak tanıtılmadığı için özellikleri de bilinmiyor. Fakat orijinal Windows 10 işletim sistemi kullananlar yeni işletim sistemine güncelleme ile geçebilecek. Aynı olay Windows 8'den Windows 10'a geçişte de yaşanmıştı.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri:

 • En son sürümü, yani Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update'i çalıştırdığınızdan emin olun.
 • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
 • RAM: 32-bit için 1 gigabyte (GB) veya 64-bit için 2 GB
 • Sabit disk alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB, 64 bit işletim sistemi için 20 GB
 • Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsüne sahip DirectX 9 veya sonrası
 • Görüntü: 800 x 600

Windows 11'in fiyatı ne olacak?

Windows 10 işletim sisteminin ürün anahtarı fiyatları 100-150 TL arasında değişiyordu. Windows 11 işletim sistemi henüz çıkmadığı için ücreti hakkında bir bilgi yok.

Windows 11 ne zaman tanıtılacak?

Herkesin merakla beklediği Windows 11'in tanıtım tarihi belli oldu. 24 Haziran saat 18.00'de yapılması planlanan etkinlikle beraber Windows 11 resmi olarak tanıtılacak.

Windows 11 nasıl indirilir?

Henüz tanıtılmamış olsa da resmi olmayan yollarla sızdırılan Windows 11'in ISO dosyasını birçok kullanıcı indirdi ve kullanmaya başladı. Resmi olmadığı için ve güvenlik açısından açıklar olacağından ötürü indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Fakat edinilen bilgilere göre ISO dosyasının boyutu 4.5 GB.

Yeni Windows 11 duvar kağıtları!

Windows 11 işletim sisteminin yayınlanmasına çok az zaman kaldı. ISO dosyasının sızdırılmasıyla Windows 11'in nasıl bir tasarıma sahip olduğunu gördük. Microsoft, yeni işletim sistemiyle birlikte yeni duvar kağıtları da hazırladı. Toplamda 18 duvar kağıdı hazırlayan Microsoft'un resmi duvar kağıtlarını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

 1. Windows 11'in tasarımını beğendiniz mi?

  1. Beğendim.
  2. Beğenmedim.
  7 Oylar
  Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir