Farklı Tat Arayanlara Uzak Doğu Sinemasından 4 Film Önerisi!

Uzak Doğu filmlerini seven ve farklı tat arayan filmseverler, bu film önerileri tam size göre! Bunları vakit kaybetmeden izlemelisiniz.


Uzak Doğu sineması, son yıllarda ilginç bir sıçrayış yaşadı. Özellikle Parazit’in çok sevilip izlenmesinin ardından ilgi oldukça arttı. Uzak Doğu sineması, Batı’nın aksine aşina olduğumuz konuları işliyor. İyi hikâyeleri ve kullanılan farklı teknikleriyle birçok açıdan yeterli olduğunu da kanıtlıyor. Uzak Doğu sinemasından yeni tatlar arıyorsan doğru yerdesin!

 1. 4 The Host


  IMDb: 7,1

  Bir bilim insanının hatası yüzünden Seul'ün Han Nehri’nde bir canavar ortaya çıkar. Bu olayın duyulmasının ardından Seul, toplumsal bir krize ev sahipliği yapar. Orta halli bir aile ise tüm bu olayların içinde kalmıştır. The Host, yaşanan olayları çok iyi bir şekilde anlatır. İçinde barındırdığı ironileri, ikiyüzlülüğü ve insan hayatının ne kadar ettiğini anlatır. Böyle anlamlı mesajları bulunan derin ve sürükleyici bir filmdir. Yönetmenliğini Boong Joon-Ho üstlenmiştir.

 2. 3 13 Assassin


  IMDb: 7,6

  13 Assassin, 1963 tarihli aynı adlı filmin yeniden çevrimi olan bir filmdir. 13 samurayın Shogun’ın kötü ve gaddar üvey kardeşini öldürmek için giriştikleri mücadeleyi konu alıyor. Shogun’un kardeşi Lord Naritsugu’nun zalim ve kural tanımaz davranışlarına bir son vermek için planları vardır. Sadık Samuray Shinzaemon ve adamlarının kurdukları akıl almaz pusuyu ve sergiledikleri epik mücadeleyi anlatıyor. Yönetmenliği Takashi Miike üstlenmiştir.

 3. 2 The Wind Rises


  IMDb: 7,8

  The Wind Rises, uçaklara ilgili olan ve bir gün uçak tasarımcısı olmanın hayallerini kuran Jiro'nun hikâyesini anlatıyor. En büyük idolü ise bu alanda tanınmış bir uzman olan, Alpler'in ötesindeki Caproni'dir. Caproni, işlerinin estetik güzelliği ve muazzam teknik becerisiyle bu alanın önde gelen isimlerinden biri olmuştur. Çocukluğundan beri görme sorunları yaşayan Jiro, 1930'ların sonundan önemli bir kurumun uçak departmanına girmeyi başarır. Zaman ilerledikçe başarısı patronlarının da ilgisini çeker. Onu istediği gibi tasarım yapması konusunda özgür bırakmaya karar verirler. İkinci Dünya Savaşı başlamak üzeredir ve Jiro'nun hayatında birçok şeyi değiştirecektir. Filmin yönetmen koltuğunda usta sinemacı Hayao Miyazaki bulunuyor.

 4. 1 Memories of Murders


  IMDb: 8,1

  1986 yılında Güney Kore, askeri bir diktatörlük altındadır. Ülkede yasaklar ve baskılar tüm sıkılığı ile devam ederken bir gün bir olay olur. Tecavüze uğrayarak vahşice cinayete kurban giden bir kadın bulunur. Hemen başlayan soruşturmanın başına, yerel polis dedektifi Park Doo-man getirilir. Fakat olayı çözmek için kullandığı yöntemler, her şeyi berbat etmekten başka bir işe yaramayacaktır. Başarısızlıkla sonuçlanan soruşturma yöntemleri nedeniyle birçok tanığın zarar görmesi sonucu farklı dedektif atanır. Bu dedektif ise Seul'da yeni bir dedektif olmuş Seo göreve atanır. Zeki, kurnaz ve işini bilir tavırlarına rağmen Seo da soruşturmada son derece başarısız olur. Bunlardan dolayı olaylar iyice sarpa saracaktır.

  Filmi izlediğiniz zaman ağzınızı açık bırakacak, şaşkınlıkla duvara bakacaksınız. Yönetmenliğini Bong Joon-Ho üstlenmiştir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir