EVKUR Tepki Altında: Çalışanlarına Aşı Baskısı Yaptığı İddia Edildi!

Çalışanlarına aşı baskısı yaptığı iddia edilmesinin ardından EVKUR'a sosyal medyadan tepkiler yağıyor. İşte o iddia metni...


Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden olan EVKUR’a çalışanlarına aşı baskısı yapıldığı iddiasıyla sosyal medyadan tepkiler geliyor. Türkiye’de haziran ayının gelmesiyle beraber aşı çalışmarı hızlandı ve aşıda yaş sınırı 40’a kadar indi. Ayrıca SGK’lı çalışan herkes aşı takvimine eklendi. Ek olarak aşı konusu vatandaşları ikiye böldü. Bir kesim aşı olmanın zorunlu olmamasını savunurken diğer kesim ise aşı olmanın zorunlu olmasını savunuyor. 

Sosyal medyadan EVKUR'a tepki yağıyor!

Sosyal medyada yayılan iddia ile tartışmalar yeniden alevlendi. EVKUR'un çalışanlarını aşı olması yönünde zorlaması iddiası üzerine bu konu sosyal medyada gündem oldu. #EvkurdanAlışverişYok hashtag'i ile şu ana kadar 11 bini aşan tweet atıldı.

Tartışmaların alev alması ve kullanıcıların EVKUR'a ateş püskürmesine neden olan iddia metni:

"15.06.2021 tarihinden itibaren yaş ve meslek gözetmeksizin tüm çalışanlara Covid-19 aşısı uygulanmaya başlamıştır. Bilindiği üzere salgın hastalıklara karşı en iyi korunma yönü aşılanmadır. Tüm çalışanlarımızın ivedilikle ve iş akışını aksatmayacak şekilde MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden randevu alarak aşı olmaları ve ilgili belgeleri Mağaza ve Birim Müdürleri aracılığıyla tarafımıza iletmeleri hususunda bilgi ve gereğini rica ederim."

Kullanıcıların tweetlerinden bazıları:


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir