Güçlü Tırnaklara Kavuşmanızı Sağlayacak Tırnak Maskeleri!

Bakımlı, kırılmayan ve çabuk uzayan tırnaklara sahip olmak çok kolay! Birbirinden harika tırnak maskeleri ile bunu hemen yapın!


Güçlü ve bakımlı tırnaklar elde etmek düşündüğünüzden daha kolay. Birbirinden harika maske tariflerine ve ipuçlarına geçmeden önce zayıf ve kırılgan tırnakların sebeplerini konuşalım. Tırnak kırılmasının en önemli sebebi vitamin eksikliğidir. Çok sık oje kullanımı, zararlı maddeler içeren asetonlar, belli başlı hastalıklar, kuru ve susuz bir cilt de tırnak kırılmalarının sebebi olabilir. Ayrıca tırnak yemek yanlış törpüleme teknikleri de tırnağı zayıflatan ve güçsüzleştiren durumlardır.

Tırnakları korumanın en iyi yolu düzenli beslenmek ve besin takviyesidir. Bol su içmek, kalsiyum gibi vitaminler almak tırnaklarınızı güçlendirir. Düzenli tırnak bakımı yapmak da yine sağlam tırnaklara kavuşmanızı sağlayacaktır.

İşte harika tırnak maskeleri:

Limon ve zeytinyağı mucizesi ile sağlam tırnaklara sahip olabilirsiniz: 6 damla limon suyuna 3 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ardından bu karışımı tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize masaj yaparak yedirin. Limon tırnakların üçlenmesi ve sertleşmesi için oldukça faydalıdır. Zeytinyağı ise harika bir tamamlayıcıdır.

Bir yemek kaşığı karbonatı bir bardak ılık su ile karıştırdıktan sonra ellerinizi 10 dakika boyunca suyun içerisinde bekletin. Haftada 2 kereden fazla yapmayın.

Hindistan cevizi yağı da aynı şekilde harika bir kurtarıcıdır. Kırılgan tırnaklarınız varsa hindistan cevizi yağı sizler için harika bir çözüm sağlayacaktır. Hindistan cevizi yağını tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyin ve ardından ellerinizi yıkayın.

Birkaç püf noktası:

Şimdi de sıra geldi tırnaklarınız için birkaç püf noktası vermeye. İlk olarak tırnaklarınızı tek yönlü törpüleyin. Bir sağa bir sola şeklinde değil de tek bir yöne doğru törpülemek tırnak uçlarınızın kırılmaması için önemlidir. Tırnak üstünü törpülemeyin! Tırnak yapısına aşırı zarar veren bu uygulama tırnağı inceltir ve kırılganlaştırır. 

Takma veya protez tırnak kullananların ise düzenli olarak tırnak bakımı yapmaları gerekmektedir. Günümüzde popüler bir uygulama olan protez tırnak uygulaması, tırnaklar için oldukça zararlıdır. Tırnaklarınızın kuru kalmaması için mutlaka tırnak nemlendiricisi kullananın. 

Düzenli beslenmek protein, E vitamini, kalsiyum almak tırnakları daha da güçlendirecektir. Tırnak etlerinizi dikkatli şekilde kesmeye özen gösterin. Ayrıca tırnaklarınız için kullanacağınız aparatların güvenli ve temiz olduğundan da emin olmanız olası bir tırnak mantarına karşı sizi koruyacak bir diğer önlemdir. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir