Artık Bilgisayarınızda M.2 SSD Slotu Yok Diye Üzülmeyin! M.2 SSD Kutusu Alınır Mı?

Laptop kullanıcılarının ıstırabı olan harici depolamaya çözüm! M.2 SSD kutuları gerçekten alınmaya değer mi?


Harici depolama, özellikle laptop kullanıcılarının yıllardır ıstırabıdır. Laptoplarının içini açmak veya açtırmak istemeyen ve depolaması yetmeyen kullanıcılar mecburen harici depolama alıyorlardı. Fakat ne yazık ki onlar da yavaş. Normal SSD bile bazı kullanıcılar için yavaş kalabiliyor. Ama onun da çözümü bulunmuş!

İster pahalı ister ucuz herhangi bir M.2 SSD’yi alın. Sonrasında M.2 SSD’nize uygun bir de SSD kutusu alın. En son ise aldığınız M.2 SSD'yi kutunun içine yerleştirin ve kutuyu kapatın. Evet, bu kadar! Bundan sonrasında yapacağınız tek şey, USB ile kutuyu bilgisayarınıza bağlayın ve rahat rahat kullanmaya başlayın. Üstelik kutuların fiyatları da o kadar pahalı değil, 100-300 TL arasında ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Oyun gibi alanlarda depolama için alacaksanız gidip HDD+HDD kutusu almanız bizce daha mantıklı. Ama render veya edit işleri yapıyorsanız size hız gerekecektir. O tip işlerde de bizce bu sistem daha mantıklı. Ama size HDD yavaş geliyor ve M.2 SSD fiyatları da uygun değilse normal SSD+SSD kutusu almanızı öneriyoruz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir