Netflix’te Bulunan En İyi 5 Korku Filmi!

Korku filmlerinin insanda mutluluk hormonu salgılattığını biliyor muydunuz? İşte birbirinden harika Nexflix'te bulunan en iyi 5 korku filmi!


Netflix kurulduğu ilk günden bu yana sürekli film kataloğunu genişleten oldukça sevilen bir platformdur. Özellikle söz konusu korku filmleri olduğunda Netflix’te bulunan en iyi 5 korku filmi ile korkmaya doyacaksınız. Korku filmleri arasında anlamlı ve insanı dehşete düşüren, sınırları zorlayan filmler sizin de ilgi odağınız ise ışıkları karartın ve Netflix’i açın. Adrenalin, korku, heyecan ve gerilimi iliklerinize kadar hissedeceğiniz filmler burada. İşte Netflix’te bulunan en iyi 5 korku filmi!

 1. 1 Hush (2016 Yapımı)


  Hush filmi 6.6 IMDB puanı ile tamamen diyalogsuz bir korku filmi olması ile ünlendi. Yüksek gerilimli Hush filmi izleyenlerini yerine çivileyecek tarzdan bir yapıya sahip. Hush filminin konusu sağır ve dilsiz olan bir yazarın ormandaki evinde bir sapık tarafından hapsedilmesini ve bu kovalamacayı anlatıyor.

  Filmin konusu itibari ile çok az diyalog bulunması size sıkılacağınız hissi vermesin. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız, gerilmekten kaslarınızın ağrıyacağı oldukça ilginç bir film. Kendinizi ifade etmek için diliniz ve duymak için kulaklarınız olmasaydı bir orman evinde korkusuz bir katilden kurtulabilir miydiniz?

 2. 2 The Conjuring (2013 Yapımı)


  The Conjuring, diğer bir adı ile Korku Seansı gerçek bir korku filmi. IMDB puanı 7.5 olan bu korku filminin serisi de mevcut. Bilinen en iyi korku filmleri arasında yerini alan Korku Seansı, paranormal olayları inceleyen bir çiftin karşılaştıkları doğaüstü olayları anlatmaktadır.

  Korku Seansı kelimenin tam anlamı ile hem gerilim hem de korku hislerini yaşayacağınız, ışıkları karartmaktan korkacağınız türden bir film. Seri olarak devamı da bulunan filmin tüm bölümlerinde ana tema aynı ancak incelenen olaylar farklıdır.

 3. 3 Karabasan (2014 Yapımı)


  Karabasan filmi, 6 yaşındaki bir çocuğun kabuslarını konu almaktadır. Çocuk doğduğu sırada babası hayatını kaybetmiştir. Çocuğu ile yalnız kalan anne karabasanlar konusunda çocuğunun korkularını yenememektedir.

  Evlerinin önüne gelen bir masal kitabı bulan anne onu okumaya başlar. Daha sonra Badabook adındaki ürkünç masal kahramanının kabuslarına girdiğine inanmaya başlar. Aslında yaşanacaklar bir çocuğun korkusundan çok daha fazlasıdır.

 4. 4 The Devil's Candy (2015 Yapımı)


  Sıradan bir ressam olan ve para kazanmak için tablolar yapan bir adam günlerden bir gece aniden uyanarak bir tablo çizmeye başlar. Tabloyu bitirdiğinde ise gördükleri oldukça ürkünçtür. Peki ya bu tablo insanlığın sonunu getirecekse? Bu korku filmi sizi diken üstüne çıkarabilir. İzlerken kendinizi kaybetmemeye çalışın.

 5. 5 Zombi Ekspresi (2016 Yapımı)


  Güney Kore’de her şeyin normal gibi göründüğü bir gündür. Ancak bir teknoloji şirketi araştırmaları sırasında yanlışlıkla insanlara bulaşan korkunç bir virüs üretilir. Bu virüs insanların zombi olmasına neden olmaktadır.

  Çocuğu ile birlikte Busan’a gitmek üzere trene binen bir babanın ve trendeki diğer insanların zombiler arasında hayatta kalma savaşı konu ediliyor. Hayatınızda izleyebileceğiniz en aksiyonlu ve iddia ediyoruz en anlamlı zombi filmi olacak. Bu filmi izlemeden zombi filmi izlemeyi seviyorum demeyin.  


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir