Film Zevkine Göre Karakterini Söylüyoruz!

Herkesin film zevkleri farklıdır, filmlerin karakterin hakkında bize anlattıklarını tahmin edebilecek miyiz? Bakalım, film zevkine göre karakterin nasıl?


Film tercihlerimiz, birileri bizi bir şekilde istemediğimiz filmi izlemeye zorlamadıkça tamamen karakterimize bağlıdır. Zaten filmler bu karakterimizi parlatır ve düşüncelerimizi ekranda izlerken buluruz kendimizi. Sinema; hem bizi hem de tam tersimizi temsil ediyor olması ile insan doğasına tamamen hitap etmesiyle müthiş bir alandır ve bizi büyülemeye devam eder. Her ne kadar filmlerin çekiliş yöntemleri, işlediği konular ve ortamlar çağ ile birlikte değişiyor olsa da temelinde benzer şeylerden bahseder. Aşk, kıskançlık, korku ve özlem gibi temel duyguları derinden hissetmemize neden olurlar. Daha önce hiç yaşamadığımız şeyleri başkalarının hayatını izlerken yaşarız, var olmayan evrenleri deneyimler, olmayan eski sevgilimizin acısını yaşarız. Peki sen bu sihirli kurguların hangisini tercih ediyorsun ve bu tercihlerin kişiliğin hakkında bize neler söylüyor? Film zevkine göre karakterin nasıl testini hemen çöz!

 1. 1 Hangi romantik film senin tarzın?

  1. Amelie
  2. The shape of water
  3. Call Me By Your Name
  4. In Time
 2. 2 Beyin yakan filmlerden birini seç!

  1. Vertigo
  2. Inception
  3. Predestination
  4. The Prestige
 3. 3 Sevgilinle bir filme gideceksiniz, sence en ideali ne türdedir?

  1. Romantik komedi tabii ki!
  2. Dram filmleri bizi duygusallaştırıp birbirimize yakınlaştırır.
  3. Korku filmine gidersek korkudan birbirimize sarılırız. Görev başarılı!
  4. İkimizin de ilgilendiği bir kitabın filmi olabilir.
 4. 4 Son zamanlarda çıkan hangi Türk filmi tam senlikti?

  1. Şampiyon
  2. Kelebekler
  3. Arif V 216
  4. 7. Koğuştaki Mucize
 5. 5 Film izlerken nerede ve kimle olmak isterdin?

  1. Sevdiğim insanla/ Sinemada.
  2. Arkadaşlarımla/ Sinemada.
  3. Tek başıma/ Sinemada.
  4. Sevgilimle/ Evde.
 6. 6 IMDb'de en yüksek puanlı filmlerden hangisi senin favorin?

  1. The Shawshank Redemption
  2. The Dark Knight
  3. 12 Angry Men
  4. The Godfather
 7. 7 Seçmenin zor olduğunun farkındayız ama en sevdiğin fantastik seri hangisi?

  1. Yüzüklerin Efendisi
  2. Harry Potter
  3. Karayip Korsanları
  4. Marvel-DC serileri
 8. 8 En sevdiğin animasyon filmi seç!

  1. Wall-E
  2. Kung Fu Panda
  3. Buz Devri
  4. Ölü Gelin
 9. 9 En kaliteli bulduğun korku-gerilim filmi hangisi?

  1. Parasite
  2. Gone Girl
  3. Midsommar
  4. IT
 10. 10 Son olarak, hangi filmin başrolü olsan işler daha iyi giderdi?

  1. Interstellar'da ben yaşasaydım farklı biterdi kesin.
  2. Twilight'ta ben olmalıydım.
  3. The Man From Earth kesinlikle!
  4. Joker ben olsaydım dünya farklı bir yer olurdu!

Film Zevkine Göre Karakterini Söylüyoruz!

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Bir hayalperestsin!

  Sen romantik ve komedilere bayılıyorsun. Dünyayı daha komik, daha büyülü ve daha yaşanılabilir kılan filmleri tercih ediyorsun ve seni çok iyi anlıyoruz. Gerçek hayatı yorucu ve zor buluyor, fırsatın olduğunda kendine iyi bakmaya çalışıyorsun. Konfor alanından çıkmak sana oldukça zor geliyor ama spontane yaşamaktan da hoşlanıyorsun. Yorucu olmayan romantik ilişkilere bayılıyor, arkadaşlarınla gülüp eğlenmeyi seviyorsun. Biraz nahif ve oldukça sağlıklı bir karakterin var. Bir karıncayı bile incitmekten hoşlanmıyorsun ve dünyanın da sana iyi davranmasını bekliyorsun. Umuyoruz ki hayatında beklediğin anlam seni çabucak bulur ve adalet her zaman sağlanır!

  Sonucunu Paylaş
 2. Test sonucu

  Adrenalin bağımlısı!

  Macera ve aksiyon filmlerinden büyük zevk alıyorsun. Günlük hayatında da riske girmekten kaçınmayan cesur birisin. Senin için bir şey aklında kalacağına o şeyi yapıp pişman olmak daha iyi. Hayatı planlayarak değil yaşayarak geçiriyorsun. Bu da karmaşık insan ilişkilerini senin için daha kolay hale getiriyor. Bazen düşünmeden yaşasan da iyi niyetlisin ve insanlar bunu anlayışla karşılıyor. Fevri hareketlerin karakterinin bir parçası ve bundan şikayetçi değilsin. Bize kalırsa olmamalısın da! Aksiyonlar sözlerden daha etkilidir, sen de bunun harika bir örneğisin. Birini sevdiğinde bunu ona söylemektense göstermenin daha anlamlı olduğunu biliyorsun ve güçlü karakterinle hiçbir şeyden kaçınmıyorsun!

  Sonucunu Paylaş
 3. Test sonucu

  Ağlamak istiyorsun!

  Bir boşluğunu bulup ağlasan ne güzel olacak şimdi değil mi? Sen duygularını pekiştirecek güzel dram filmlerinden hoşlanıyorsun. İyi bir filmin verdiği duyguları almayı ve filmin içinde gibi hissetmeyi seviyorsun. Ne kadar duygusal olarak zayıf olabileceğini düşünsen de çok güçlüsün. Gözyaşı dökmekten korkmuyor, sorumluluk alıyor ve sözlerini her zaman yerine getiriyorsun. Güçlü ve sağlam duruşlu karakterin ile gerçek hayat filmleri tam senlik. Başka hayatları incelemeyi ve ders almayı seviyorsun. Böylece yeni şeyler öğreniyor, kendi hayatında dikkatli oluyorsun. Kabul etmeliyiz, harika strateji!

  Sonucunu Paylaş
 4. Test sonucu

  Yaratıcılık içinde var!

  Sen bu dünyaya yaşamaya gelmişsin! Bilim kurgu ve fantastik filmler tam senlik! İki türde de kitaplar okuyor, teorileri takip ediyor ve ilginç senaryoları incelemekten keyif alıyorsun. Farklı olası gerçekliklerden hoşlanıyor, distopik ve post apokaliptik dünyaları etkileyici buluyorsun. Kafanın içinde hep yeni fikirler dolanıyor ve bunları paylaşırken kendini geri çekmiyorsun. Kendine benzeyen insanlarla arkadaşlık kurmaktan keyif alıyorsun. Birlikte de çok eğleniyorsunuz. İnce esprilerini anlayan insanlarla gülmek ve yeni fikirler üzerine beyin fırtınası yapmak senin işin. Hayat hakkındaki tutkularını hiç kaybetmemeni içtenlikle diliyoruz!

  Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
2
Komik
Tatlış Tatlış
6
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir