Reddit r/Place’e Nasıl Girilir? Reddit Piksel Oyunu Nedir?

Reddit piksel kanvasına nasıl girilir? r/Place giriş yapma! Reddit piksel oyunu nedir?


Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Reddit piksel kanvası yani r/Place deneyi Reddit kullanıcılarının çok dikkatini çekmiş durumda. Yapılan bu deneye 1 milyondan fazla insan katılım gösterirken anlık yüz binlerce kişi kendi piksellerini boyamakla uğraşıyor. Peki r/Place nedir? r/Place’e nasıl girilir? Bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Reddit r/Place nedir?

reddit-rplace-2022.gif

Reddit platformu 1 Nisan 2022 için bir sosyal deney hazırladı. Bu sosyal deney daha önce 1 Nisan 2017'de yapılmıştı. Reddit kullanıcılarına özel olan bu etkinlik r/Place isimli 1000x1000 piksellik bir tuvalin üzerine 16 renkten istediğini seçip kullanıcıların nesne ekleyebilmesine olanak sağlıyor. Bu şekilde; insanlar istedikleri objeleri, bayrakları, yazıları ve daha fazlasını oluşturabiliyor. Kurallar ise basit ve anlaşılır. Tuval üzerine 5 ile 25 dakikada bir piksel ekleyebiliyorsunuz, bireysel olarak bir şeyler yapabilirsiniz ama birlik olursanız daha fazlasını yapabilirsiniz.

Reddit r/Place'e nasıl girilir?

Reddit place yani r/Place platformuna girmeniz oldukça basit, platforma girmek için Reddit üyesi olmanız gerekmektedir, üye olduktan sonra ise bu linke tıklayarak maceraya siz de katılabilirsiniz.

Unutmayın tek başınıza bir şeyler tasarlayabilirsiniz ama grup halinde daha fazlasını başabilirsiniz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
7
Üzgün
Komik Komik
11
Komik
Tatlış Tatlış
20
Tatlış
Sinirli Sinirli
27
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
8
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir