BTS’in Lideri Kim “RM” Namjoon Kimdir?

Dünyaca ünlü K-Pop grubu BTS’in lideri, 148 IQ’suyla dikkat çeken rapçi RM kimdir? Hobileri nelerdir? Kendi kendine İngilizce konuşmayı nasıl öğrenmiştir?


Sahne adıyla RM (eski hali Rap Monster) ya da gerçek adıyla Kim Namjoon, 12 Eylül 1994’te Güney Kore’nin başkenti Seul’de doğup Ilsan kentinde büyümüştür. Başak burcu olan RM, 181 cm boyu ile BTS’in en uzun üyesidir. Küçükken şairliğe merak sarmış, hip hopla tanışınca edebiyata olan ilgisiyle müziği sentezlemiştir. Güney Kore yeraltı hip hop dünyasında “Runch Randa” ismiyle çeşitli çalışmalar yapmıştır. Sonrasında 2010’da Big Hit Entertainment’a katılarak BTS’in ilk üyesi olmuştur.

BTS’in yeteneği ile liderlerinin zekası birleşiyor!

Billboard Hot 100’de haftalarca 1 numarada kalan şarkılar, milyonları aşan hayran ordusu, dijital satış ve izlenme rekorları, Grammy adaylığı… Bu başarıların yanı sıra BTS’in diplomatik sorumlulukları da vardır.

Gözde grup, Güney Kore devleti tarafından “Gelecek Nesiller ve Kültür Özel Cumhurbaşkanlığı Elçisi” seçildi. Ayrıca Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda üçüncü kez konuşma yaptılar. BTS’in bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri de iyi bir lidere sahip olmasıdır.

Kim Namjoon, İngilizceyi kendi kendine öğrendi.

K-Pop gruplarında liderler genelde en büyük üyelerden seçilirken BTS için durum farklıydı. Yabancı dil becerisi, söz yazarlığı, yapımcılığıyla öne çıkan rapçi RM, yaş olarak yedi üyenin ortancasıdır.

RM, uluslararası röportajlarda en akıcı şekilde İngilizce konuşan grup üyesidir. Friends dizisini izleyerek kendi kendine İngilizce öğrenmiştir. Ülke çapında yapılan bir sınavda %1’lik dilime giren Kim Namjoon’ın IQ’su 148’dir. Modern sanat müzelerini gezmek, kitap okumak, bisiklet sürmek ve bitkilerle ilgilenmek hobileri arasındadır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
4
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.