Elif Taştekne Kimdir?

Türk blogger ve fenomen Elif Taştekne kimdir? Okul hayatı ve fenomenliği nasıl gidiyor? Hepsi ve daha fazlası yazımızda, hadi okumaya başla!


4 Temmuz 1995’te İzmir’de dünyaya geldi. Evin tek çocuğu olan Elif Taştekne’nin burcunun yengeç olduğu biliniyor. Eğitim hayatına İzmir’de başlayan güzel fenomen daha sonra üniversite için İstanbul’a geldi. İlkokuldan liseye kadar ciddi akademik başarıları olduğunu ifade ediyor. Liseye kadar Tübitak yarışmalarında dereceye girdiğini söylüyor. Lise sınavında da yüksek başarı elde eden güzel fenomen liseyi Bornova Anadolu Lisesi’nde okumuştur.

Elif Taştekne eğitimi

Üniversite hayatına İstanbul'da İstanbul Teknik Üniversitesi'nde başladı. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi ile The State University of New York üniversitesinin çift anadal programını kazanmıştır. Eğitim hayatına hem İstanbul hem de New York'ta devam etmiştir. Çift anadal programı İşletme Lisansı'nı başarıyla tamamlamıştır. Ancak lisansını tamamladıktan sonra işletmenin aslında çok da ilgisini çekmediğini fark etmiştir. Moda, etik yaşam, bilim ve sanata ilgi duyduğunu fark eden güzel isim bu alanda kendini geliştirmek istemiştir. Bu yüzden kısa bir araştırma sonrası California'da bir üniversiteye kayıt yaptırmıştır.

Moda tutkusunu işe çevirdi!

Moda tutkusu gittikçe daha da ilerleyen Elif Taştekne bu tutkusunu herkese açmaya karar verdi. 2017 yılında bir moda bloğu ile bu tutkuyu taçlandırdı. Bloğunda düzenli yazı yazmaya başladı ve bunu düzenli bir hale getirdi. Sayfasını hiç boş bırakmayan Elif Taştekne, kısa sürede ünlenmeyi başardı.

Bloggerlıktan fenomenliğe adımlar...

Fenomenliğe başlama hikayesi aslında hazırlıktan kalmasıyla başlıyor. Bu süreçte 1 sene fotoğrafçılık kursuna gitmiş. Üniversitede harçlığının hepsini kıyafetlerine yatırdığını dile getiriyor. Arkadaşları da bu tutkusunu fark etmiş olacak ki ona bu tutkusuyla fotoğrafçılığı birleştirmesini önermişler. Bloğunun parlamasıyla işini sosyal medyaya taşıyan Elif Taştekne, burda da kısa sürede başarıyı yakalıyor. Sosyal medya hesaplarında da ilgi çekici kıyafetler ve şık kombinler paylaşarak insanların beğenilerini kazanıyor. Özellikle kendi tasarladığı retro kombinleri ile öne çıkmakta. Güzel fenomen siyaha olan tutkusuyla bilinmektedir.

İş hayatının dışında

Elif Taştekne, şu anda İstanbul'da yaşamını sürdürüyor. 165 boyunda ve 50 kilodur. Ortaokulda hem piyano çalıyormuş hem de voleybol oynuyormuş. Ancak ikisini beraber götürememiş ve piyanoyu tercih etmiş. Sınav senesi geldiğinde de piyanoya da veda etmek durumunda kalmış. Resmi Instagram hesabı üzerinde 150 binden fazla takipçisi bulunuyor. 2 senedir vegan olarak besleniyor. Dahası vegan beslenmeye başlamadan önce de 1 sene vejeteryan olarak beslenmiş. 3 sene yurtdışında yaşadıktan sonra ülkemize geri dönmüş. Yurt dışında bulunmanın kültür ve vizyon olarak kendine çok şey kattığını dile getiriyor. 2 kedi ve 1 köpek sahibi olan Elif Taştekne hayvanlara da oldukça düşkün. Büyükada ve İstanbul'da olmak üzere 2 tane evi bulunuyor. Büyükada'daki evine kafa dinlemek için gittiğini ve ailesiyle ortak kullandıklarını söylüyor. İstanbul'daki evinde ise daha uzun süreli yaşadığını ekliyor.

Kaynak:
  • https://www.haberonu.com/elif-tastekne
  • https://www.kimnereli.net/elif-tastekne.html

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.