Hangi Madrigal Şarkısısın?

Bazen bana gelir gider seni dert etmeler... Peki konu sen olunca akla hangi Madrigal şarkısı gelir? Testi çöz ve hangi şarkı olduğunu öğren!


Son zamanlarda Seni Dert Etmeler adlı teklisiyle adından söz ettiren Madrigal grubunun testiyle karşınızdayız. Neogazino albümüyle çıkışını sürdüren grubun hangi şarkısı olduğunu merak ediyor musun? Gel, cevaplarına göre sana hangi Madrigal şarkısı olduğunu söyleyelim!

 1. 1 Öncelikle yaşını öğrenelim.

 2. 2 Bir renk seç.

 3. 3 Arkadaşlarınla plan yapacaksınız, bu yerlerden hangisine gidersiniz?

  1. AVM
  2. Park
  3. Sahil
  4. Tarihi bir mekân
  5. Kafe
  6. Çarşı-pazar
 4. 4 Bu yalanlardan hangisine daha aşinasın?

  1. O yazarın tüm kitaplarını okudum.
  2. Hiç üzülmedim.
  3. Ben hiç terkedilmedim.
  4. Bir arkadaşımın başına gelmiş...
  5. Hep belgesel, klasik müzik falan takılıyorum.
  6. Ben hiç yalan söylemem!
 5. 5 Aşk acısını nasıl atlatırsın?

  1. Acıyı kalbime gömerim. Umursamaz davranarak, rutin hayata devam ederim.
  2. Anladım sonu yok yalnızlığın. Depresyonun kucağında, yorganın altında, yaşlı gözlerle...
  3. Ah bir sevgilim olsa, giderim balayına! Eğlenirim. Dışarı atarım kendimi, kafa dağıtırım.
  4. Ayrılamayız biz, ihtiras var. Öldüremeyiz biz, tutkumuz var. Mesajlar atarım, ararım.
  5. Mazi kalbimde yara. Hemen kıskandırmaya çalışacak hareketler yaparım.
  6. Umurumda değil gerçekten. Bir de acı mı çekeceğim? Geçtik biz o yollardan.
 6. 6 Ne tür kitaplardan hoşlanırsın?

  1. Roman
  2. Hikâye
  3. Şiir
  4. Biyografi
  5. Araştırma - inceleme
  6. Anı - mektup
 7. 7 Bu İstanbul semtlerinden hangisi tam sana göre?

  1. Beşiktaş
  2. Kadıköy
  3. Beyoğlu
  4. Taksim
  5. Beykoz
  6. Üsküdar
 8. 8 Dans kabiliyetini 10 üzerinden puanla desek...

 9. 9 Şu an bir kafede olsan, hangisini sipariş ederdin?

  1. Gazlı içecek
  2. Kahve
  3. Meyve suyu
  4. Su
  5. Çay
  6. Kokteyl
 10. 10 Son olarak hangi oyun sana göre?

  1. Tabuu
  2. Monopoly
  3. Kanastra
  4. Satranç
  5. Jenga
  6. Oyun sevmem.

Hangi Madrigal Şarkısısın?

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Seni Dert Etmeler!

  ''Bazen bana gelir gider seni dert etmeler. Seni rüyalarımda hapsetmeler...'' İlla sevdiğin olacak değil ya hep dert ederiz birilerini. Kimi zaman bir şarkıda gelir aklımıza, kimi zaman bir sözde. Boş bir anda bile belirir bazen zihinde. Dert kelimesinin pesimistliğinde boğulmadan geride kalsa keşke o günler. Ama yakındır, hepsi son bulacak. Dışarıda hava alıp etrafı seyrederken dinlemek iyi olur aslında. Hadi seni şarkıya doğru alalım.

  Sonucunu Paylaş
 2. Test sonucu

  Neden Diye Sorma!

  ''Bir yalan buldum, ben artık gerçeğe doydum. Hüzünleri dehlizlere boğdum, sana geri dönemem. Değersiz kalplere hiç kendini yorma. Bütün bunlar neden diye sorma!'' Anlamlı ve hareketli olması aşırı pozitiflik aşılıyor kabul edelim. Hayat başkaları yüzünden üzülmek için çok kısa sen de bunu öğrenmişsin artık. Ama bak fark ediliyor: Sahiden derdin yokmuş, her şeyi dehlizlere boğmuşsun gibi. Değersizliklerle uğraşmaya hiç hâlin kalmamış. Çabalamayı da bırakırsan eğer mis! Bırak seni üzene yol ver ve gel şarkıyı dinle. Artık ne yapacağın sana kalmış.

  Sonucunu Paylaş
 3. Test sonucu

  Kelebekler!

  'Tek kurtuluş yolu gün batımına doğru. Yok elinden tutan, yardımına koşan. Kendinden başka kimseyi düşünmeyen insanlardan kurtulsan yeter. Nere ne fark eder?''  Bu şarkı kimisine geçmiş anıları hatırlatır, kimisine de şu anki hayatını sorgulatır. Sen insanlardan biraz yorulmuşsun. Herkesten kaçıp uzaklaşmak istiyorsun. Hayatına girmiş herkesi tek tek düşünüyorsun. Bunu dinleyerek yürüyüş yapmak güzel bir aktivite olabilir. Belki kafandaki karışıklık çözülür. Belki de birçok şey aniden hücum da edebilir fikirlerine. Sen en iyisi yürü. Dinlerken bizi hatırla. Seni şarkıya doğru alalım.

  Sonucunu Paylaş
 4. Test sonucu

  Dip!

  ''Peki sen de mi en dibe daldın? En son ben de uyandım. Artık o düşlerinden.''  Seçimlerine göre Dip çıktın. Belki biraz acı ama içine çeken bir havası var şarkının. Tam kulaklık takarak uzanıp bir şeyler sorgulamak için! Bak dene, göreceksin. Yine de çok da sorgulama dipleri, zor olabilir çıkması. Zaten hep dipler bitiriyor bizi. Ne varsa artık. Dert tasa deryası gibi içimiz. Çok düşününce can sıkar ama sen yine bize uyup en dibe dalma. Bu uyarımızı unutma. Hadi seni yavaştan şarkıya alalım.

  Sonucunu Paylaş
 5. Test sonucu

  Bambaşka!

  ''Yoldayım sonunda. Kaçmadım ama zordu yaşamak. Gülmeden nereye kadar? Belki başka yerlerde hayat var. Başka insanlar var.''  Neogazino albümünün hareketli şarkılarından biri çıktın. Evde açıp tek başına dans etmek için keyifli bir tercih. Eğlenceli seçimlerine göre bu aktivite de tam senlik. Böyle boş kaldığın bir anın şarkısı gibi bu şarkı. Hani dopdolu bir günde 5 dakika molan vardır ya... İşte, bu şarkı o soluklanılan kısa süreyi anımsatıyor. Umarız sen de dinlerken hissedersin. Gel seni yavaştan Bambaşka şarkısına alalım...

  Sonucunu Paylaş
 6. Test sonucu

  Aynadaki Görüntün!

  ''Bi'yerlerde, senin gibi birileri olmalı. Başka türlü yaşanmaz, durulmaz, bu dünyada.'' Bu şarkı monotonluğun içinde kaybolmuş insanların arkasından söylenir gibi. Sen de çok sıkılmışsın bu sıkıcılıktan. Sıyrılmak, kurtulmak istiyorsun. Her gün birbirinin aynısı. Sabah uyanınca her şey aynı olsa da bir ümit bir yerlerde bir şey bulmayı beklemek işte. Ama az daha dayan. Bulacaksın yeni uğraşlar, yeni insanlar. Fakat hadi gel önce seni şarkıya doğru alalım.

  Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
7
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum