Hangi Kurtlar Vadisi Karakterisin?

Her karakteri olay olan ve beğeniyle takip edilen Türk dizi tarihinin efsanelerinden olan Kurtlar Vadisi dizisinin hangi karakterisin?


Kurtlar Vadisi öyle bir dizi ki biteli yıllar oldu ancak yankıları hala sürüyor. Önümüzdeki aylarda tekrar başlaması gündeme gelen efsane dizide birçok yetenekli oyuncu yer aldı. Dizinin çoğu sahnesi günümüzde hala popülerliğini koruyor. Bir mafya dizisi olarak başlayan ama ötesini anlatan bu dizide kim olduğunu sana sorduğumuz sorulara verdiğin cevaplarla öğrenebileceksin. Sorulara içinden geldiğin gibi cevap vermeye özen göster. Çok düşünme, çünkü sonunu düşünen kahraman olamaz!

 1. 1 Yaşın kaç?

  1. 12 Yaş ve Altı
  2. 13-18
  3. 19-25
  4. 26-34
  5. 35-44
  6. 45 Yaş ve Üstü
 2. 2 Bunlardan hangisini olmazsa olmazın olarak görüyorsun?

  1. Aile
  2. Dost
  3. Aşk
  4. İş
  5. Eğlence
  6. Vatan
 3. 3 Devlet tarafından sana bir görev verildi ve sevdiğin biri bu göreve engel oluyor. Görev uğruna sevdiklerine zarar verebilir misin?

  1. Gözümü bile kırpmam.
  2. Benim için sevdiklerim her şeyden önce gelir. Onlar yoksa devletin anlamı yok.
  3. Kendi kafama sıkarım, yine de sevdiklerime zarar vermem.
  4. Devletin bekası için her şeyden vazgeçerim ama sevdiklerime zarar veremem.
 4. 4 Ailen kaçırıldı. Kaçıran kişi polisi işe karıştırmadan fidye istiyor. Onları kurtarmak için ne yaparsın?

  1. Polisi arar ve kurtarmalarını beklerim.
  2. Büyüklerime danışıp onlarla birlikte hareket edip kurtarmaya çalışırım.
  3. Tek başıma gider kurtarırım. Kimse sevdiklerime zarar veremez!
  4. Akıllıca hareket eder, plan yapar ve ailemi kurtarırım.
 5. 5 Aileni kurtardın ama için soğumadı. İntikam için ne yaparsın?

  1. Kararı Türk adaletine bırakır, cezasının verilmesini beklerim.
  2. Gerekeni yapar, düşmanımın hayatına son veririm.
  3. Af diliyorsa affederim ama pişman değilse cezasını keserim.
  4. Akıllanana kadar döverim.
  5. Kimse intikam alacak kadar büyük değil, değmez.
  6. Sadece nedenini sorardım. Bir şey yapmazdım.
 6. 6 Arkadaş çevren seni nasıl tanımlar?

  1. Akıllı
  2. Cesur
  3. Sinirli
  4. Sakin
  5. Kibar
  6. Asabi
  7. Sadık
  8. Fedakar
  9. Dürüst
  10. Hırslı
 7. 7 Kötü bir gün geçiriyorsun diyelim. Kafanı dağıtmak için ne yapmayı tercih edersin?

  1. Deniz kenarında oturur, etrafı izlerim.
  2. Poligona gidip atış yaparım.
  3. Alkol içer, kafamı dağıtmaya çalışırım.
  4. Arkadaşlarımla buluşur, dertleşirim.
  5. Yürüyüş yaparım.
  6. Görmediğim yerleri gezerim.
 8. 8 Sinirini puanlamanı istesek kaç puan verirdin?

  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
 9. 9 Bu araba markalarından hangisini tercih edersin?

 10. 10 Son olarak bu renklerden hangisini daha çok seviyorsun?

Hangi Kurtlar Vadisi Karakterisin?

Oluşturuldu
 1. Test sonucu

  Polat Alemdar!

  Polat Alemdar! İsmini duyduğumuzda tüylerimiz diken diken oluyor. Dünyaya Efe Karahanlı olarak geldin, Ali Candan olarak büyüdün, Polat Alemdar olarak ise tarih yazdın. Mafyayı senden başka kimse bitiremezdi. Sevdiklerin ve vatanın için yapamayacağın bir şey yok. Çakır sana boşuna Canpolat demedi. Çünkü sen sevdiklerin için canını hiç düşünmeden feda edebilecek birisin. Dostuna karşı oldukça merhametliyken düşmanına karşı bir o kadar acımasızsın. Müthiş zekanla mafyayı bitirip devletin en büyük adamlarından biri oldun. Senin için tek üzüldüğümüz nokta sevdiklerin konusunda şanssız olman! Sevdiklerin için yaşadın ama sevdiklerini yaşatamadın. O meşhur sözle hafızamıza kazındın: "Ölüm, ölüm dediğin nedir ki gülüm? Ben senin için yaşamayı göze almışım."

  Sonucunu Paylaş
 2. Test sonucu

  Süleyman Çakır!

  Ne beyim ne efendiyim, Çakır'ım ben Çakır! Hey gidi Hekimoğlu... Türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en çok sevilen karakteri Süleyman Çakır! Yaptığın icraatlarla adından oldukça söz ettirdin. Kendi halinde bir mafya babasıyken Polat Alemdar ile birlikte büyüdün. İstanbul'un sefiri oldun! Sen öldüğünde insanlar çok üzüldü, arkandan cenaze namazı kılındı. Raconu bilen, temiz iş yapan ve dostluklarına oldukça önem veren birisin. Canpolat, Memati ve Seyfo ile çıktığın yolda birçok iş yaptın. Mertçe yaşadın, kahpece vuruldun. 43'te vuruldun 45'te öldün ama bizler için asla ölmedin, zaman seninle durdu Çakır! O meşhur sözünle veda ediyoruz sana: "Azdan az çoktan çok gider!"

  Sonucunu Paylaş
 3. Test sonucu

  Memati Baş!

  Memati Baş! İnsanın bu dünyada tek bir dilek hakkı olsa senin gibi bir dostu olmasını diler. Her daim sevdiklerinin yanında oldun. Çakır'ı hiçbir zaman bırakmadın, Polat Alemdar'ın ise can dostu oldun. Onlar için defalarca vurdun, vuruldun. Vatanı, milleti sevdin. Bizler de seni çok sevdik! Sert yapının altında büyük bir merhamet var ama emin ol bu dünyada kimse senin düşmanın olmak istemez. O sert bakışlarla korkutamayacağın tek bir insan yok. "Aşk? İstemem, o beni öldürür." dedin ve son sözün "ustaa" oldu. Bizler seni hiçbir zaman unutmayacağız, Memati Baş!

  Sonucunu Paylaş
 4. Test sonucu

  Abdülhey Çoban!

  Hey gidi Abdülhey... Hayat verenin kulu! Zülfü Yüksel olarak başladığın hayata Abdülhey Çoban olarak devam ettin. Polat Alemdar'ın en sadık adamlarından biri oldun. Devlet görevini her zaman birinci sıraya koydun. Duygusallıktan uzak bir yapın olduğu için işinle hiçbir şeyi birbirine karıştırmadın. Dostların için canını feda ettin. Oldukça sessiz bir yapıya sahip olmana rağmen insanlara kendini sevdirmeyi başardın. Çünkü insanlar, senin yola çıktığın kişileri aldatmayacağını biliyordu. Seni gördükçe aklımıza şu efsane sözün geliyor: "Ben yalnız gezerim, yalnız yaşarım, yalnız ölürüm."

  Sonucunu Paylaş
 5. Test sonucu

  Güllü Erhan!

  Isparta'dan Seyfo Dayı'nın yeğeni olarak çıktığın bu yolda en büyük devlet görevlilerinden biri oldun. Dayı hep derdi "Gülüne tükürdüğüm!" diye. Hiçbir zaman çıkarmadın o gülünü ve insanlar seni hep Güllü Erhan olarak tanıdı. Çoğu zaman bizleri güldürdün ve senin sahnelerinde oldukça eğlendik. Her ne kadar çatışmalarda ön planda olmasan da yaptıklarınla çoğu olaya yön verdin. Ekibe çok şey kattın. Ofiste güler yüzünle sıkıntılı günlerde en büyük neşe kaynağı oldun. Dayını şişirmelerinle hatırlayacağız seni. O muhteşem sözün ise aklımızdan hiçbir zaman çıkmayacak: "İskender Büyük! Senden büyük Allah var!"

  Sonucunu Paylaş
 6. Test sonucu

  Elif Eylül!

  Kurtlar Vadisi'nin mafya avukatı Elif Eylül! Senin kadar yürekli bir avukat daha olmadığına eminim. İnandığın yolda hiç kimseden korkmadan hareket edebilen birisin. İnsanlar her ne kadar bazı yönlerinden şikayetçi olsa da seni çok sevdiler. Kurtlar Vadisi'ne birçok kadın karakter geldi ama hiçbiri senin gibi olamadı. Polat ile Elif aşkı günümüzde dahi konuşulmaya, övülmeye devam ediyor. Sen sadece Polat'ın değil, bu hayattaki birçok insanın Elif'i oldun. Dedin ya "Aşk tren garında el salladığım iki kömür gözdü. Yandı gitti." diye, bizi de yaktın!

  Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
9
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir