YouTube Videolarında Artık “Hafif Küfür”e İzin Geldi!

YouTube reklam kurallarını değiştirdi. Artık yeni gelen kurallar ile hafif küfür serbest olacak.


Youtube, videolar için uyguladığı katı ve sert reklam kurallarını değiştirdi. Yeni politikaya göre firmalar, içerik üreticilerinin çok fazla zorlandığı sarı dolar konusunda daha toleranslı olacak. Yetişkinlere yönelik videoların bazı kurallar dahilinde para kazanmasının engellenmeyeceği ve hafif argo kelimelerin kullanımlarının para kazanmaya etki etmeyeceğini belirtti.

Youtube reklam kuralları güncellendi!

Youtube her geçen gün herkesin kullanmaya başladığı ya da yıllardır kullandığı bir platform haline geldi. Her yaştan izleyiciye ev sahipliği yapan Youtube, basit argo kelimeler içeren videolara bile yaptırım uyguluyordu. İçerik üreticilerini kademeli bir şekilde uyarırken, aynı zamanda videonun para kazanmasını iptal edebiliyor ve sarı dolar simgesi koyuyordu.

shiftdelete.net

Yeni Youtube reklam kurallarını yeniledi ve bu yaptırımları biraz hafifletti. Youtube artık yetişkinlere yönelik unsurların şaka ve mizah amacıyla yerleştirilen argo kelimelere izin verecek. Ek olarak Aşk, flört konseptli şakalar ve dans gibi görüntülerde artık sarı dolar simgesi almayacak.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.