WhatsApp Eski Mesajları Geri Getirme iPhone

WhatsApp eski mesajları geri getirme iPhone için mümkün olan bir işlemdir. Bu işlem nasıl yapılır? İşte detaylar!


WhatsApp günümüzde hepimizin sürekli olarak kullandığı, eskiden baş tacımız olan SMS’lerin yerini alan modern bir iletişim uygulamasıdır. WhatsApp üzerinden mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü konuşabilir hatta 24 saatte kaybolan durumlardan dahi atabiliriz. Bu kadar özelliği içerisinde barındıran WhatsApp sürekli kullanılmayı da hak ediyor. WhatsApp kullanırken sık yaşanan bir durum da yanlışlıkla mesajların silinmesidir. Mesajlar çoğu zaman önemli içerikleri nedeni ile saklanması gereken öğelerdir. WhatsApp mesajları silindiğinde onları geri getirmek mümkündür. Yazımızın devamında eski WhatsApp mesajlarını geri getirme yollarını sizler için derledik. 

iPhone’da WhatsApp eski mesajlar geri getirilebilir mi?

iPhone’da WhatsApp eski mesajlar geri getirilebilmektedir. Eski mesajların silindikten sonra geri getirilebilmesi için kullanılabilecek 3 yol vardır. WhatsApp eski mesajları geri getirme yolları: 

  • Google Drive kullanarak
  • Yerel Yedekleme yöntemi ile 
  • Tenorshare Ultdata uygulaması ile 
  • iCloud ile

iPhone cihazlarda WhatsApp mesajlarını geri getirmek için kullanılan yaygın yöntem iCloud kullanmaktır. Bunun için takip etmeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Daha önce verilerinizi düzenli olarak iCloud hesabınıza yedeklediyseniz birkaç basit adımda doğrudan silinen mesajları geri getirebilirsiniz. 

iCloud, iOS işletim sistemli cihazların yedekleme merkezi gibidir. Bu bağlamda cihazınızda silinen ya da çok eski olan mesajları geri getirebilmek için aşağıda yer alan adımları takip etmelisiniz. 

  • WhatsApp mobil uygulamasını cihazınızdan kaldırın. 
  • Uygulamayı kaldırdıktan sonra tekrar yükleyin. 
  • Telefon numaranız ile WhatsApp’a giriş yapın. 
  • WhatsApp verilerinizin geri yüklenmesi için ayarlardan iCloud bölümüne gelin. 
  • iCloud içerisinde yer alan uygulama yedekleme listesinde WhatsApp’ı bulun ve düğmesini yeşil konuma getirin. 
  • WhatsApp uygulamasına tekrar giriş yaptığınızda silinen mesajların geri geldiğini göreceksiniz. 

Yukarıda yer alan yöntemler en kolay şekilde iPhone marka cihazlardaki silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme yöntemidir. Bununla birlikte silinen mesajları yedeklemediyseniz kullanabileceğiniz bazı uygulamalar da bulunuyor. 

Tenorshare Ultdata uygulaması, iCloud yedeklemesi yapmamış olan iOS işletim sistemli cihazlar için kullanılan bir yöntemdir. Bu bağlamda Tenorshare Ultdata uygulamasını internet üzerinden bilgisayarınıza indirmelisiniz. 

Uygulamayı indirdikten sonra karşınıza gelecek olan Recover data from iOS devices adlı seçeneğe tıklayın. Ardından da mesajlarını geri yüklemek istediğiniz uygulama olan WhatsApp’ı seçin. Daha sonra ekranın sol bölümünde karşınıza çıkacak bir menü göreceksiniz. Tekrar WhatsApp seçeneğine tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Ardından da kurtarılan mesajları bilgisayarınıza kaydet seçeneği ile kaydedin ve kurtarılmış mesajlarınızı tamamen bilgisayarınıza kaydedin. 

Bilgisayara kaydedilen kurtarılmış mesajları yine bilgisayar üzerinden inceleyebilirsiniz. Telefona geri yükleme imkanı bulunmadığından bu işlem son çare olarak yapılmaktadır. Tenorshare uygulaması internette ücretsiz olarak indirilebilen ve geri yükleme amacı ile oluşturulmuş bir uygulamadır. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.