Ucuz ve Kaliteli Teknoloji Tavsiyeleri | Televizyon

Televizyon alırken nelere dikkat etmeliyiz? Nasıl bir televizyon almalıyız?


Yeni içerik serimiz olan ''Ucuz ve Kaliteli Teknoloji Tavsiyeleri'' serisine hoş geldiniz!

Son zamanlarda telefon ve bilgisayar fiyatlarının artışından dolayı televizyon fiyatlarını kimse konuşmaz oldu. Özellikle 43 inç seviyelerindeki Smart televizyonların 3500₺ gibi fiyatlara dayanması bizce hiç azımsanacak artış değil! Biz de yeni serimizde özellikle fiyatları bu kadar artmış olan televizyon sektöründen ucuz ve kaliteli televizyon almanın püf noktalarını derledik. Keyifli okumalar!

1. Hangi tür televizyonlar alınmalı?

Öncelikle televizyonun Smart özelliğinin olup olmamasını belirlemek lazım. Ortalama 10 yıl önce Smart TV modelleri çıkmaya başladı ve artık günümüzde neredeyse her evde bu türden televizyonlar mevcut. Ama direkt tabiri caizse "fabrika çıkışlı" bir Smart TV almak pek mantıklı değil. Çünkü LCD bir televizyon ile Smart LCD televizyon arasında ciddi bir fiyat farkı var ve bu fiyat farkını eğer gereksiz buluyorsanız çözüm: Anroid Box. Hem Android olduğundan size daha rahat kullanım sunan hem de fiyat anlamında size gerçekten tasarruf sağlayan bu "Android Box"lar günümüzde oldukça popüler. Eğer televizyon işini ucuza kapatmayı düşünüyorsanız kesinlikle LCD TV ve yanına bir Android Box almanızı öneriyoruz. 

Daha önce Apple TV 4K ile Xiaomi Android Box S 4K modellerini karşılaştırmıştık. Okumak isterseniz o içeriğimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2. Tasarımı ve boyutu nasıl olmalı?

Bir televizyon alırken en dikkat edilen konulardan birisi de tasarımı ve boyutudur. Tüplü televizyon dönemi geride kaldığından beri artık tüm televizyonlar yavaş yavaş aynı tasarımı almaya başladı. Sık sık ince ve siyah modellerle karşılaşıyoruz. Farklı model ve renkteki televizyonlar ise genelde daha pahalı oluyor. Zaten artık curved televizyonlar bile ilk çıktıkları dönemdeki kadar ne satılıyor ne de o kadar üretiliyor. Dolayısıyla tasarımda daha klasik bir model tercih etmeniz çok daha hesaplı olacaktır.

Boyutta da bizce "Büyük olsun, bol bol film izleriz." düşüncesi ile hareket etmeyin. Zira boyut ne kadar büyük olursa fiyat da o kadar kabarık olur. Onun yerine 40-50 inç arası bir televizyon ve yanına ek olarak bir ev tipi projeksiyon alırsınız. Hem yerden tasarruf edersiniz hem de fiyattan!

3. Hangi markayı tercih etmeliyiz?

Marka, televizyon için oldukça önemli bir konudur. Diğer başlıklardaki gibi net bir şey söyleyemeyeceğiz fakat bir televizyonun nerede üretildiği bile kalitesini büyük ölçüde etkiliyor. Bu yüzden alacağınız markanın hangi ülkenin malı oluğuna ve kullanıcı yorumlarına mutlaka dikkat edin.

Eğer yakın bir zamanda televizyon alacaksanız yukarıda belirttiğimiz konulara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Siz de görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

NOT: En yeni, en iyi teknolojili televizyonları kötülemediğimizi; yalnızca iyi bir televizyonu uygun fiyata getirebilmek için öneriler sunduğumuzu tekrar belirtelim.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.