Twitter’daki Videoyu Instagram’da Paylaşma

Twitter’daki videoyu Instagram'da paylaşma yöntemi ile sosyal medya kanallarınızda doğrudan videoyu ileterek paylaşabilirsiniz.


Video paylaşmak sosyal medya kanallarımızda sıkça yaptığımız ve çoğu zaman da tek tek uğraştığımız bir işlemdir. Peki size Twitter’daki beğendiniz videoları Instagram’da doğrudan paylaşmanın kolay bir yolu olduğunu söylersek? Twitter kullanıcıların yıllardır severek takip ettiği ve kendilerine ait hesaplar oluşturarak dahil olduğu bir sosyal medya platformudur. Twitter üzerinden paylaşılan içeriklerin Instagram, Facebook gibi başka diğer sosyal medya kanallarında da paylaşılması kullanıcıların sık yaptığı bir işlemdir. 

Siz de Twitter’da paylaştığınız ya da başkaları tarafından paylaşılmış olan videoları başka sosyal medya hesaplarınızda ya da WhatsApp, Telegram gibi uygulamalarda paylaşabilirsiniz. Yazımızın devamında video paylaşmanın birkaç basit adımını inceleyerek paylaşma işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz. 

Twitter’daki video Instagram’da nasıl paylaşılır?

Twitter’daki video Instagram’da paylaşılması sürecinde öncelikli olarak beğenilen video seçilmelidir. Ardından videonun altında yer alan paylaş seçeneklerini göreceksiniz. Aşağıda yer alan yönergeyi takip ederek doğrudan paylaşmanın kolay yolunu deneyimleyin. 

 • Beğenilen videonun sağ alt bölümünde paylaş seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğe tıklayın. 
 • Paylaşmak için Tweet’in bağlantısını kopyalayın. 
 • Kopyaladığınız bağlantıyı oluşturduğunuz yeni Tweet içerisine yapıştırın. 
 • Mevcut olan bağlantının sonuna ''/video/1'' içeriği ekleyin. 
 • Ardından Tweet paylaşma işlemini tamamlayın. 

Bu işlem sonunda başka bir hesapta beğendiğiniz videoyu kendi hesabınızda kolayca paylaşabilirsiniz. Gelelim paylaşmış olduğunuz video içerikli Tweet’i Instagram’da paylaşma konusuna. Kendi hesabınızdan yayınladığınız bir video içerikli Tweet’i Instagram’da paylaşmak için: 

 • Daha önce paylaşmış olduğunuz bir videoyu Instagram’da paylaşmak için video içerikli olan Tweet’in üzerine 3 saniye boyunca basılı tutun. 
 • Panoya kopyalandı yazısını göreceksiniz. 
 • Daha sonra Instagram hesabınızda gönderi paşmak üzere bir gönderi oluşturun. 
 • Oluşturduğunuz gönderinin üzerine tıklayın ve yapıştır seçeneğine tıklayın. 
 • Video ile birlikte tüm Tweet’i kopyalamış olacaksınız. Bu nedenle düzenleme yapmak isterseniz video dışında kalan içerikleri düzenleyebilirsiniz. 
 • Düzenleme tamamlandığında paylaşın ve işlemi tamamlayın. 

Android cihazlar için doğrudan yukarıda yer alan yöntem ile kısa sürede paylaşım yapabilirsiniz. Eğer IOS işletim sistemli cihazlarınızda Twitter’da yer alan bir video içeriği Instagram’da paylaşmak istiyorsanız: 

 • Tweet altında yer alan sağ bölümdeki paylaş seçeneğine tıklayın. 
 • Tweet video adlı bir seçenek göreceksiniz. Oraya tıklayın ve ardından istediğiniz başak bir sosyal medya hesabına video olarak iletin. 

Twitter’da bulduğunuz video içerikleri kendi Twitter hesabınızda ya da farklı sosyal medya hesaplarınızda herhangi bir ikinci uygulama gerektirmeden kolayca paylaşabilirsiniz. Genellikle kullanıcılar tarafından sık araştırılan video paylaşma yöntemini yazımızda derledik. 

Bir önemli nokta da daha önce Twitter’da paylaşılmış olan bir video içerikli Tweet’i bu yöntemle Instagram’da paylaşırken içeriğin üreticisinin adının da görüneceğidir. Bu tamamen alıntılama kuralları kapsamında yer alan bir durumdur. Kaldırılması mümkün değildir. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir