Twitter İnternet Sitesi Ekleme

Sadece birkaç basit adımla 1 dakikadan kısa bir sürede Twitter profilinize internet sitesi bilginizi ekleyin. URL ekleyerek daha görünür ve daha tanınır olun!


Twitter; kullanıcılarının severek kullandığı, fikirlerini ifade ettiği, kendileri hakkında bilgi verdikleri sosyal medya platformlarından biri. Twitter’da kullanıcıların profillerini incelediğimizde kullanıcı adı, eğitim bilgileri gibi küçük bilgilere profil kısmında yer verildiğini görürüz. Kullanıcıların yapmak istedikleri eylemlerden biri de profil kısmına sahip oldukları web sitesinin linkini koymaktır. Twitter profiline internet sitesi linki eklemek oldukça kolaydır. Bu yöntemle aynı zamanda Instagram linki de eklenebilir. Böylece kullanıcıya ait diğer sosyal medya kanalları ve online kanallar profil bölümünde kısa ve öz bir şekilde bulunabilmektedir. Yazımızın devamında Twitter profiline internet sitesi ekleme işlemi nasıl yapılır, detaylı bir şekilde anlattık. 

Twitter profiline internet sitesi ekleme nasıl yapılır?

Twitter’da kullanıcının kendine ait olan sayfasının üst kısmında profili görülür. Bu profilde kişinin kendine ait paylaşmak istediği bilgilere yer verilir. Kullanıcıların sıkça yapmak istediği bir şey de profillerine sosyal medya hesaplarının ve internet sitelerinin linkini eklemektir. 

Bu kendileri hakkında daha fazla bilgi vermenin en kısa yollarından biridir. Peki Twitter profiline internet sitesi linki nasıl eklenir? Adım adım birlikte yapalım.

  • Twitter hesabınıza giriş yapın. Mobil uygulama ya da arama motoru üzerinden giriş yapabilirsiniz. 
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil bölümüne tıklayın. 
  • Kendi profilinize girmiş olacaksınız. Profil yazan bölümde profili düzenle seçeneğini göreceksiniz. 
  • Profili düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra sayfayı aşağı doğru kaydırın. 
  • Eklenebilecek unsurları incelerken internet sitesi seçeneğini de göreceksiniz. 
  • İnternet sitesi yazan bölüme sitenizin linkini ekleyin. 
  • Sitenizin linkini kopyalamak için önce arama motorunda sitenize gidin ve ardından sitenizin ana sayfasını açın. 
  • Site ana sayfası açıkken sayfanın üst bölümünde görülen URL kısmını kopyalayın ve daha sonra Twitter profilinizde yer alan internet sitesi yazan yere yapıştırın. 
  • Web sitenizi Twitter hesabınıza bu şekilde kolayca ekleyebilirsiniz. Daha sonra eklediğiniz web sitesi bilgisini kaldırmak isterseniz yine aynı adımları takip etmelisiniz. Son aşamada internet sitesi bilgisini silerek uygula seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. 

Twitter üzerinde web sitesi bilgisi eklemek ya da çıkarmak 1 dakikadan daha az bir sürede gerçekleştirilebilen bir eylemdir. Twitter hesaplarınıza bilgi eklemek oldukça önemlidir. 

Bir twitter kullanıcısının kendi hakkında bilgi verebileceği tek kalıcı alan profil bölümüdür. Burada konum, telefon numarası, web sitesi bilgisi benzeri birçok giriş yapılabilecek alan bulunmaktadır. Bu alanları doldurarak sizi arayan insanlar için daha görünür olabilirsiniz. Peki görünürlük size ne kazandırır?

Twitter üzerinde daha görünür olmak, sosyal medya ve internet sitesi linkleri ile görünmek aslında kendinizi daha iyi tanıtmanızı mümkün kılar. Böylece sizi tanımak isteyen herkese kendinizi tüm sosyal medya kanallarınız ve internet siteniz ile tanıtabilirsiniz. Sosyal medya kanalları arasındaki geçişlerin insanların bilinirliğinin arttırılması sürecinde oldukça büyük bir uygulama alanı olduğunu biliyor muydunuz? 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.