Tinder’dan Yeni Önlem: Uygunsuz Mesajlara İzin Verilmeyecek!

Geçtiğimiz günlerde Vibe özelliğini açıklayan Tinder, yapılan güncelleme ile uygunsuz mesajların önüne geçileceğini duyurdu.


Milyonlarca kişinin tanışma platformu olarak kullandığı Tinder, kullanıcıların daha rahat bir şekilde uygulamayı kullanması için güncellemeler yapıyor. Taciz ve firma içerikli mesajların önüne geçebilmek için Are you sure? (AYS) özelliğini duyuran Tinder, bu mesajları engellemek için yapay zekanın kullanılacağını belirtti.

Uyarı mesajı çıkacak.

Yapay zeka destekli çalışan özellik, uygunsuz mesaj atılırken "Emin misiniz?" sorusunu soracak. Test süresi tamamlanıp hizmete sunulan bu özellik, kullanıcıların uygunsuz mesaj atması sonrası şikayet etme özelliğiyle birlikte çalışacak.

Uygunsuz mesaj atma oranı düştü!

Bu özelliğin aktif edilmesiyle uygunsuz mesaj atımında düşüş yaşandığını belirten Match Group Güvenlik ve Sosyal Savunuculuk Başkanı Tracey Breeden, "Test aşamasında uygunsuz mesaj göndermek isteyenlerin %10’u bu özellik sayesinde bu davranıştan vazgeçti. Bu tarz özellikler bize doğru şekilde yapılan müdahalelerin kullanıcılar üzerinde etkili olduğunu gösteriyor. " dedi.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tinder-dan-uygunsuz-mesajlar-icin-onlem

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir