The Sandbox ve Decentraland’den Nasıl Arsa Alınır?

The Sandbox ve Decentraland sanal arazi satın alma platformları olarak bilinmektedir. Peki, The Sandbox ve Decentraland'den nasıl arsa alınır?


The Sandbox ve Decentraland’den sanal arsa satın alma işlemi kripto paralar karşılığında sanal platformlardan parsel satın alma işlemidir. Bir anlamda gerçek dünyada yapılan arsa satın alma işlemlerinin dijital versiyonu olarak da ifade edilebilir. Ancak sanal arsa satın alımı hakkında bilinen bir şey varsa bu da sanal arsaların geleceğin mal varlıklarından biri olduğudur. Peki, The Sandbox ve Decentraland’den nasıl arsa alınır?

Sanal arsa satın almadan önce metaverse teknolojisini kavramak gerekir. Bu sistem ile birlikte yatırım yaptığınız süreçte riski öngörebilirsiniz. Sanal arsa satın alarak yatırım yapmadan önce sanal arsa satın alacağınız platformu belirleyerek işe başlayın. The Sandbox ve Decentraland en çok sanal arsa satın alınan platformlardır. Bu platformlarda sanal para birimleri ile sanal arsa satın alınabilmektedir. 

Arsa almak için bir kripto para borsasına üye olun!

Sanal arsaların popüler hale gelmesinde Facebook ve Microsoft’un yaptığı yatırımların payı büyüktür. Bu yüzden sanal arsa satın almanın risklerini göz önünde bulundurmalısınız. Sanal arsa satın almak için yapmanız gereken ilk şey kripto para borsalarından birine üye olmaktır.

Kripto para borsasına üye olarak kripto paralar ile işlem yapma yetkisine sahip olmanıza imkan tanıyacaktır. En çok tercih edilen kripto para borsaları Binance ve BTCTurk gibi platformlardır.

Decentraland’den arsa satın alma nasıl yapılır?

Decentraland kapsamında NFT ile değerlendirilen tam 90 bin 601 adet parsel bulunmaktadır. Her bir parsel land parseli olarak bilinmektedir. Landların ise 256 metrekareden oluştuğu bilinmektedir. Decentraland üzerinde arsa satın almak için bu sistemi detaylı bir şekilde incelemelisiniz.

Decentraland coin bu alanda kullanılan bir çeşit kripto paradır. Arsa satın almak için yapmanız gerekenlerden ilki bir kripto para borsasında oturum açın. Borsada aktifken elinizde bulunan Bitcoin varlıkları takas yolu ile Decentraland coinine dönüştürün. Land tokeni alarak sanal evrende kendinize ait bir araziye sahip olacaksınız.

Sanal arazi üzerinde gerçekleştireceğiniz değişiklikler tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Bu arazi üzerinde sanal bir işletme açabilirsiniz. İnsanların bir süre sonra sanal işletmenizde para harcadığını görmeniz olasıdır.

Sanal arsa almak için araştırma yapmak sizin için güç bir eylem ise sanal arsa almak yerine Mana tokeni alın. Bu tokenler Decentraland arsalarında değer kazandığında tarafınıza pozitif bir yansıma olacaktır. Fakat bu sanal bir arsa sahibi olduğunuz anlamına gelmez. Mana token ile arsa almak yerine daha basitleştirilmiş bir uygulamaya tabi oluyorsunuz.

Sanal para ile sanal arsa satın alma işlemleri için ilk yapmanız gereken sanal bir para borsasına üye olmak ve sonrasında sanal para çeşitleri ve satın alacağınız arazinin sanal para birimini incelemek olmalıdır. Sanal para birimleri arasında takas yaparak sanal arazi almak mümkündür.

The Sandbox’tan Nasıl Arsa Alınır? Adım Adım The Sandbox Arsa Alma Rehberi! Okumak için hemen tıkla!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.