Telefona 2 WhatsApp Nasıl Kurulur?

Telefona aynı anda 2 WhatsApp kurmak için çözüm aslında çok basit. Bir telefonda iki WhatsApp nasıl kullanılır? İşte detaylar...


Çoğu kişi WhatsApp üzerinden yoğun iş görüşmeleri, ticari ilişkiler ve arkadaşlık sohbetlerini yürütüyor. Bunun yanında ekip toplantılarından tutun da ders detaylarına varıncaya kadar WhatsApp kullanılıyor. Bu yazımızda bir cihaza aynı anda 2 WhatsApp nasıl kurulur bundan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi WhatsApp kullanmak için yalnızca bir tane telefon numarası gerekli. Yani bir numara ile 2 WhatsApp uygulaması kuramazsınız. 

Bu nedenle bir telefona 2 WhatsApp kurmak istiyorsanız iki adet telefon numaranızın olması gerekmektedir. Bu numaralardan birisi kişisel öteki de iş hattı olabilir. Yapmanız gereken işlem çok basit. Kişisel WhatsApp uygulamanızın yanına ek olarak bir de WhatsApp Business uygulamasını indirmeniz olacaktır. Bu sayede bir telefona 2 WhatsApp uygulaması kurmuş olursunuz. Bazı hatlar sadece iş görüşmeleri ve detayları için kullanılır. Bu sebeple de iki telefon taşımak zor olacaktır.

Tek telefona 2 WhatsApp kurulumu nasıl yapılır?

Tek telefona 2 WhatsApp kurulumu yapmak için ikinci bir hat lazım. Bu hattı da bir operatörden uygun fiyatlı olarak temin edebilirsiniz. Şayet elinizde 2. bir hat var ise WhatsApp Business uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Apple ya da Google mağazaları üzerinden bu işlemi yapmak çok kolay. Ekstra bir ücret ödemenize de gerek yok. Çünkü bu uygulamalar da gayet legal ve orijinal Facebook ürünü olan uygulamalardır. İkinci bir telefona gelecek olan mesaj şifresini WhatsApp uygulamasına girerek hesabınızı aktif edebilirsiniz. SMS olmadan da direkt WhatsApp tarafından gönderilen şifre üzerinden de işlem yapmanız mümkün. Fakat suistimallerin önünü açtığı için WhatsApp uygulaması bu konuya bir önlem almış durumda. Bir şekilde tuşlu telefonunuz var ise ya da çok eski de olsa SMS alabileceğiniz bir mobil cihaza sahipseniz bu konuda rahat edersiniz. 

Öncelikle telefonunuza ikinci bir WhatsApp uygulaması olan WhatsApp Business uygulamasını indirin ve kurulum işlemlerine başlayın. Telefon numarası yerine ikinci numaranızı girerek devam edin. O numaraya bir SMS gidecek.  Gelen kodu onaylarsanız hesabınız aktifleşecektir. Fakat bu SMS kodunu almak için eski veya bozuk da olsa SMS okuyabileceğiniz bir telefon şart. Bunu da yine alternatif bir cihazla yapmak durumundasınız. Sonrasında gelen SMS kodunu WhatsApp Business uygulamasına girerseniz işlem tamamlanmış olur. Bu sayede kolaylıkla bir telefonda 2 WhatsApp uygulaması kullanabilirsiniz. 

Tabii başka alternatif çözümler de var. Fakat bu çözümler sizi uğraştırabilir. Örneğin bazı uygulamalar (bunlar lisanslı değil, tavsiye etmiyoruz), sahte numara yaratarak yeni bir WhatsApp kullanmanıza imkan veriyor. Bu uygulamalar uğraşması ve kurulumu sizi çok zorlayacak türden uygulamalardır. O yüzden alternatif olarak yine ikinci bir hat ile resmi ve orijinal, legal bir çalışma yapmanızı öneriyoruz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir