Teknofest 2021 Başladı! Teknofest 2021 Nedir Ve Nasıl Kayıt Olunur?

Türkiye'nin en büyük; Dünya'nın ikinci en büyük havacılık festivali olan Teknofest 2021 heyecanlı bekleyişin ardından başladı!


Bu yıl 4’üncüsü düzenlenmekte olan havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest başladı! Festival kapsamında 34 farklı kategoride yarışma düzenleniyor. Yarışmacılar geçen yıldan farklı olarak savaşan İHA, yapay zeka gibi ilgi çekici kategorilerde de yeteneklerini sergileyecekler. Teknofest, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenleniyor. 

Hangi tarihler arası devam edecek?

Yarışmacı gruplar son olarak 15 Mart 2021 tarihinde başvurularını tamamladılar. Başvuruların ardından giriştikleri hummalı çalışmaları izleyiciler ve jüri ile buluşmaya başladı! 21 Eylül 2021 tarihinde başlayan festival, 26 Eylül 2021 tarihinde son bulacak. Bu renkli festivale Atatürk Havalimanı ev sahipliği yapıyor. 

4 Milyon lira ödül!

Birbirinden farklı 34 grup yarışacak ve geliştirdikleri teknolojileri tanıtacaklar. Festivalde ön eleme aşamasını geçen gruplara 5 milyon liradan fazla malzeme desteği sunulacak. Dereceye girmeye hak kazanan gruplara ise 4 milyon liranın üzerinde ödül verilecek. Bu festival ile teknolojinin önemini gençlere aşılamanın yanı sıra teknolojik gelişmeler hakkında farkındalık yaratmak hedefleniyor. Sunulacak katkılar ile birlikte bu sektör üzerine yönelimin ülkemizde yaygınlaşması planlanmakta. 

Teknofest'te sahne senin!

Festival içerisinde 21-26 Eylül tarihleri arasında her gün günde 2 kere ''sahne senin'' etkinliği düzenlenecek. Bu etkinlik ile liseli ve üniversiteli gençlerin müzik grupları ile birlikte şarkılarını söyleyecekler. Bu sayede yeteneklerini Dünya'ya sergileme fırsatı sunulmak amaçlanıyor. Bu deneyimi yaşayabilmek ve festivali izleyebilmek için buradan başvuru formunu doldurabilirsiniz! 

 1. Teknofest 2021'e katılacak mısınız?

  1. Evet
  2. Hayır
  3. Karasızım
  6 Oylar
  Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir