Son Yıllara Damga Vuran 6 İlginç Yeni Teknoloji

Teknolojideki bazı çalışmalar hayatımızı kolaylaştırırken bazılarıysa daha da gelişerek insanlığı ele geçirmesi konusunda içimizi ürpertiyor.


Hızlı gelişen teknolojiye ayak uydurmak bazen oldukça zorlayabiliyor. Yeni teknolojilerden haberimiz olduğunda da bir hayli şaşırıyoruz. Fakat bazılarının daha da geliştiğini düşünmek içimizi ürpertebiliyor. Bu teknolojiler geliştikçe sizce ne gibi olaylara sebep olacak? Peki, insanlığın sonunu getirebilecek herhangi bir teknoloji var mı?

 1. 6 Konuşan Makineler


  Günde yüzlerce e-postaya bakan ofis çalışanları bunu çok sevecek! Konuşan makineler sayesinde belgeler arasında gezinmeye gerek kalmadan bilgisayara sorular yazarak makinelerin cevap vermesi sağlanacak.

 2. 5 Artırılmış Gerçeklik


  Koronavirüs salgını nedeniyle bir yılı aşkındır evlerimize hapsolduk. Dolayısıyla internet üzerinden alışverişlerimiz hayli artmış durumda. Alışveriş yaparken alacağınız ürünü artırılmış gerçeklik sayesinde nasıl duracağını test edebildiğinizi düşünsenize!

 3. 4 Dijital Para


  Dijital para birimleri büyüdükçe nakit kullanımımız azalıyor. Örneğin banka kartlarının çıkmasıyla beraber üzerimizde taşıdığımız nakit para miktarı azaldı. Birçok teknolojik altyapıyı kullanan kripto para birimlerinin ileride banka kartı gibi kullanılması öngörülüyor.

 4. 3 Yaşlanma Karşıtı İlaçlar


  Bakımlı ve canlı bir cilde sahip olmayı kim istemez? İşte bu teknoloji, bu isteğin bir sonucu olarak doğuyor. Yaşlanma ilaçlarının keşfedilmesinin olumlu etkisi elbette yalnızca cilt üzerine değil. Kanser, demans ve kalp hastalığı gibi birçok farklı hastalığın önlenebileceği söyleniyor.

 5. 2 Yapay Zekanın Keşfettiği Moleküller


  Yıllar geçtikçe yapay zekanın çok daha fazla ilerleyeceğini ve birçok alanda kullanılacağını hepimiz biliyoruz. Şu an bilim insanları sağlık hizmetlerinde yapay zeka kullanabiliyor. İşte bu alanda kullanılan bir yapay zeka, ilk kez yeni bir antibiyotik türünü sıfırdan tanıyabildi.

 6. 1 Hacklenemez İnternet


  ABD'li bilim insanları, daha güvenli bir internet için altyapı çalışmalarına başladı. 83 kilometrelik kuantum ağı kurularak 10 yıllık “hacklenemez internet” planı açıklandı.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir