Shazam’daki Şarkılarınızı Spotify Hesabınıza Bağlayın

Shazam'daki şarkılarınızı nasıl kolayca Spotify'a aktarabileceğinizi anlattık!


Shazam dünyanın en bilindik müzik bulma programı ve şu an yüz milyonlarca insan tarafından aktif kullanılıyor. AVM’de, partide ya da marketteki şarkılar bazen hoşumuza gider ve onların isimlerini daha sonra dinlemek için merak ederiz. Shazam da bize o şarkıları bulmakta yardımcı olan uygulama. Shazam’da ”kendi şarkılarınız” isimli sekme olsa da, programın kendi içindeki müzik okutucu yalnızca 30 saniyelik. Bu durum bazen bizi yorabiliyor. Bu yüzden de bugün size Shazam hesabınızı nasıl Spotify hesabınıza bağlayabilirsiniz onu göstereceğim. Sonda Apple kullanıcılarına özel bonus da var!

1. Adım

İlk adımda hem Shazam hem de Spotify'ın telefonunuzda kurulu olduğundan emin olmalısınız. Eğer bu programlar telefonunuzda yoksa aşağıdaki indirme bağlantılarını kullanarak indirebilirsiniz.

Shazam:

Spotify:

2. Adım

Programı açtıktan sonra IOS cihazlarda aşağıdan yukarıya doğru kaydırarak, Android cihazlarda ise ekranı sağa kaydırarak kendi "Shazam"larınızın olduğu sekmeye geliyorsunuz. Daha sonra okla işaretli olan Ayarlar menüsüne giriyorsunuz.

3. Adım

Ayarlar menüsünde 'Akan'' sekmesinin altında zaten Spotify'ı görüyor olacaksınız. Buradan ''Bağlan''a tıklayıp gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra artık hesaplarınız eşleşmiş oluyor.  Artık bulduğunuz şarkıları Shazam'da oynatırken Spotify butonuna tıklayıp, Spotify'da limitsiz dinlemeye geçebilirsiniz.

Bonus!

Bu bonusumuz Apple kullanıcıları için. Üçüncü aşamadaki fotoğrafa dikkat ederseniz Apple Music seçeneğini görürsünüz. Eğer ona bağlanmayı seçerseniz Shazam hesabınızı Apple Music hesabınıza bağlamış olur ve bulduğunuz şarkıları oradan da dinleyebilirsiniz. Ayrıca bu seçenekle Apple Music 5 ay ücretsiz olmuş oluyor ve Shazam'dan şarkıları tam uzunlukta dinleyebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir