Qualcomm Çip Sıkıntısı Yaşıyor!

Yonga seti üreticisi Qualcomm, son zamanlarda çip sıkıntısı yaşıyor.


Corona virüsü son bir yıldır hayatımızda olmasına rağmen şirketler halen tam adapte olamadı. Son birkaç aydır, özellikle akıllı telefonlar için dünya çapındaki çip kıtlığı, birçok firmayı derinden etkiledi. Şimdi ise çip kıtlığı, Qualcomm’u etkiliyor gibi görünüyor.

Reuters'ın bugün yayınladığı yeni bir rapor, Qualcomm'un özellikle Snapdragon markasının yonga setleri de dahil olmak üzere tüm yonga setlerini üretmekte sıkıntı yaşıyor ve bu sıkıntıyı gidermek için ekstra bir uğraş içerisinde olduğunu iddia ediyor. Rapora göre bu durum özellikle Samsung'u etkiliyor.

Samsung'ta çalışan bir kişi, Qualcomm'un yaşadığı yonga seti sıkıntısının orta ve düşük kaliteli Samsung modellerinin üretimini derinden etkilediğini söyledi. Başka bir kişi ise, Qualcomm'un en iyi yonga setlerinden olan Snapdragon 888 tedariğinde de bir sıkıntının yaşandığını söyledi, ancak bunun Samsung'un ileri teknoloji telefonlarının üretimini etkileyip etkilemediğini söylemedi. Yani durum Samsung için şu sıralar bayağı karışık.

Ayrıca  Huawei'de yaşanan Android krizinden yararlanmak isteyen akıllı telefon üreticileri, bu durumdan oldukça rahatsız.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir