QR Kod Nasıl Yapılır?

İşletmenizi teknolojiyle bütünleştirmek mi istiyorsunuz? O zaman QR kodun nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz!


“QR kod nasıl yapılır?” sorusu teknolojinin gelişmesiyle birlikte karşımıza çıkan sorular arasında yer almaktadır. Günümüzde restoranlarda, bankalarda, internet sitelerinde ve daha birçok yerde bu kodları görmekteyiz. QR kodlar bu kadar popüler olunca çeşitli markalar, bu kodun nasıl yapıldığını sormaya başladı. Bu yazımızda kodu oluşturmak için gerekli adımlar ve kod hakkında detaylı açıklamalardan bahsettik!

QR kod nedir?

QR kod, 1994 yılından beri hayatımızda olan ancak kullanım alanı yeni genişleyen, içerisinde internet siteleri ve dosyaların bulunduğu barkoda verilen isimdir. Quick Response Code olarak teknoloji dünyasında tanınan bu kod aracılığıyla internet tabanlı projeler yapılmaktadır. Ayrıca var olan projelerin sahipleri reklamlarını sadece bir kod yardımıyla yapabilmektedir. 

QR kod ne işe yarar?

Bu kod okutma sistemini kullanan firmalar büyük avantajlar yakaladı. Henüz markanız için QR kod tasarlamadıysanız hemen bu kodun size sağlayacağı faydalardan söz edelim:

  • Sosyal medyada QR kod oluşturma işlemleri sayesinde markalar, kendilerini büyük kitlelere tanıtıyor. Böylece sadece küçük bir süre içerisinde yüksek derecede müşteri potansiyelini yakalayabiliyorlar.
  • Bu kodu oluşturan ve oluşturmayan firmalar arasında kıyaslama yaptığımızda kod oluşturanlarda satış oranlarının daha yüksek olduğunu görmekteyiz.
  • QR kodu bulunan işletmelere müşteriler daha fazla güveniyor. Çünkü bu firmaların her zaman yeniliğe açık olduğunu anlayabiliyorlar.
  • Firmalar tarafından sağlanan kodlar sayesinde müşterilerin ve tüketicilerin işlemleri daha kısa sürede gerçekleşiyor. Böylece zamandan tasarruf sağlanıyor.
  • Bu kodu kullanan markaların gelişim eğrisi daha hızlı bir şekilde yükseliyor. Böylece firmalar ve şirketler daha çabuk gelişiyor.

QR kod oluşturma işlemi ücretsiz nasıl yapılır?

Dinamik QR kod oluşturma işlemi çok kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek sizler de ücretsiz bir şekilde kodunuzu oluşturup yayınlayabilirsiniz.

  • Kod oluşturmanıza imkan sağlayan pek çok site vardır. Ancak bunlardan bazıları ücretlidir. Biz sizlere ücretsiz sitelerden olan Unitag sitesini anlatacağız. Öncelikle siteye giriş yapın.
  • Sitenizin ya da projenizin bağlantı adresini “Enter a Destination Url” yazan satıra yapıştırın.
  • Ekranın sağ bölümünde QR kodunuzun belireceği bir kutu olacaktır. Kutunun üzerinde “Your QR Code” yazısını göreceksiniz.
  • Kodunuz için bir tema seçimi yapabilirsiniz.
  • Son olarak kodunuzu "Save and Close" seçeneğine tıklayarak istediğiniz şekilde kaydedebilirsiniz.

QR kod okuyucu ile marka reklamı nasıl yapılır?

QR kod nasıl yapılır sorusuna yanıt aldıktan sonra kodunuzu büyük insan topluluklarının bulunduğu alanlara yapıştırabilirsiniz. Sinema, tiyatro, kafe, konser ve meydanlar en işlek noktalardır. Böylece kolayca reklamınızı yapabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.