PlayStation 5’in Ne Kadar Sattığı Belli Oldu!

PlayStation 5'in ilk çıktığı andan itibaren ne kadar sattığı belli oldu. Veriler VGChartz tarafından paylaşıldı.


Sony tarafından 11 Haziran 2020 tarihinde tanıtılan PlayStation 5’in toplamda ne kadar sattığı belli oldu. 19 Kasım’da ülkemize gelen PlayStation 5, fiyat bakımından birçok oyunseverin moralini bozdu. Satışa çıktığı ilk anlardan itibaren tükenen PlayStation 5, karaborsaya düştü. Yüksek fiyatlarla satılan oyun konsolu Sony’in yüzünü güldürüyor. Piyasaya sürüldüğü ilk dört hafta 3.4 milyon satılan PlayStation 5, tarihinin en çok satan ürünü oldu.

Şu ana kadar 8 milyon satışı aştı!

Çıktığı ilk andan itibaren büyük ilgi gören PlayStation 5'in satış sayısı oldukça yüksek. 31 Mart 2021'e kadar 7.8 milyon adet satışı yapılan PlayStation 5'in verileri Sony tarafından resmi olarak açıklanmıştı. VGChartz'ın verilerine göre, PlayStation 5 şu ana kadar toplamda 8.64 milyon satışa ulaştı.

2021'deki satışlar ne kadar olur?

Sony, bu yıl 18 milyon adet PlayStation 5 satışına kadar ulaşabilir. Fakat son zamanlarda çip tedarik sorunları yaşanıyor. Bu durum PlayStation 5'in satışında düşüşe neden olabilir. En çok tercih edilen ve dünyanın önde gelen konsol üreticisi Sony, parça tedarikinde büyük sıkıntı yaşıyor. Bu nedenle de PlayStation 5'e yönelik talepleri karışalamakta zorlanıyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir