Nissan ve Ford Dogecoin İle Ödeme Alacak!

Son zamanlarda kripto paralara artan ilgi otomobil sektörünü de es geçmedi!


Son ayları kripto ay adlandırsak yalan olmaz. Geçtiğimiz aylarda Bitcoin, Etherum gibi bilinen ve bilinmeyen birçok kripto para rekor yükselişler yaşadı. Ocak ayının sonlarına doğru Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarından sonra insanlar Dogecoin isimli kripto paraya akın etti ve saatlar içinde Dogecoin inanılmaz bir değer artışı yaşadı. Musk, sonralar Tesla adına 1.5 milyar Bitcoin alarak Bitcoin’nin de değerini rekor seviyelere yükseltmişti. Görünen o ki kripto paralarla ilgilenen tek otomotiv devi Tesla değil. Detaylar haberde!

Daytona Nissan bayisi Dogecoinle ödemeleri kabul ediyor.

Amerika'nın Florida eyaletinin Daytona Beach şehrinde bulunan Nissan bayisi, kendi sitelerinde Dogecoin ile ödeme alacaklarını duyurdu. Yaptıkları açıklamada bayi, direkt olarak Dogecoin ile ödeme aldıklarını lakin müşterilere önce Dogecoinlerini dolara çevirip ödeme yapmayı önerdi. Bunun dışında bayi, insanlar bu işlemleri yapmadan önce vergi eksperti ile görüşmeyi de önerdi ve yalnızca peşinatı Dogecoin ile alacaklarını duyurdu.

Ford da kripto paralara ilgi gösterenler arasında!

Amerikan otomobil devi Ford da Dogecoin'e ilgi gösterenler arasında. Şöyle ki marka Nascar yarışlarındaki takım arabalarına Dogecoin fotoğrafını koymuştu. Bunun yanı sıra bir Reddit kullanıcısının paylaşımına esasen Kanada'nın Ontario eyaletinin Wyoming kasabasında bulunan Ron Clark Ford bayisi de Dogecoin ile ödemeyi kabul ettiklerine dair tabelayı bayi önüne koydu.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir