Kripto Para Madenciliği Nvidia’nın Satışlarını 555 Milyon Dolara Yükseltti!

Nvidia, 2021'in ilk çeyreğinde 50 milyon dolar değerinde CMP satmayı planlarken 155 milyon dolar değerinde satış gerçekleştirdi.


2022 yılının ilk çeyreğinde Nvidia, CMP grafik kartı satışları için 400 milyon dolarlık bir tahmin bildirdi. Artan talep yalnızca sanal para madenciliği amacıyla tasarlanan grafik kartlarına yönelik değilse Nvidia Q2 CMP satışlarına bu rakamın iki katından fazlası bekleniyor.

Oyuncular GeForce GPU tedariğini etkilemiyorlar!

Nvidia CFO'su Colette Kress, "Kripto para madenciliğine olan talebi karşılamaya yardımcı olmak için CMP ürünleri bu çeyrekte piyasaya sürüldü. GeForce GPU'nun gerektirdiği özellikleri karşılamadıkları için madencilik performansı ve verimliliği için optimize edildi, oyuncular GeForce GPU tedardiğini etkilemiyorlar." dedi.

İlk CMP kartları olan 30HX ve 40HX ilk çeyrekte mevcuttu. 50HX ile 90HX ise ikinci çeyrekte geliyor. Bu son iki kart madencilikte çok daha performanslı olduğundan değerdeki ani artışı açıklayabilir. En önemli nokta, Nvidia'nın bu CMP üretiminin GeForce GPU'larına çarpmadığını belirtmesi oldu. Yani Nvidia, bu GPU'ların bir oyun GPU'su olarak ömür boyu kesilmediğini belirtiyor.

Kaynak: https://www.pcgamer.com/nvidia-cmp-cryptocurrency-mining-sales-q2/

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir